PL / EN
8 URODOWYCH TRENDÓW Z WYBIEGÓW JESIEŃ ZIMA 2017/18

8 URODOWYCH TRENDÓW Z WYBIEGÓW JESIEŃ ZIMA 2017/18

Jeden z nich jest dla naprawdę odważnych - sprawdźcie!

MAKIJAŻ I WŁOSY - TRENDY JESIEN ZIMA 2017

Jesienno-zimowe wybiegi zdominowane zostały przez polityczny przekaz. Część projektantów jako nośnik treści wybrała niezobowiązującą, lekką, casualową formę, podczas gdy dla innych oznaczało to ucieczkę w sferę niepohamowanej kreatywności. Wspólnym mianownikiem na  pewno była apoteoza indywidualizmu i ten aspekt w formie makijażowych trendów i dziś studiujemy.

Poznajcie 8 urodowych trendów z pokazów na sezon jesień zima 2017!


OZDOBNE OPASKI

Inkrustowane kamieniami bądź wyszywane perłami – takie dekoracje królowały na wybiegach Altuzarra i Chanel. Rochas i Tory Burch za to zaprezentowały proste ozdoby w postaci atłasowych opasek. U Diora podziwialiśmy skórzane berety, a na wybiegu u siostr Rodarte modelki nosily bogato zdobione maxi spinki.

MATERIALS_2017/URODA/MAKIJAŻ/8 URODOWYCH TRENDOW Z WYBIEGOW JESIEN ZIMA 201718/4.jpg

Bakstage Dior, fot. Eastnews 

NATURALNY LOOK - MAKE UP NO MAKE UP

Taki look zdominował wybiegi Calvina Kleina i Fendi. Bogaty nawilżający krem, rozświetlacz i transparentny, wyrównujący koloryt podkład  - do tego ograniczyli się makijażyści, by wydobyć naturalne piękno i świeżość modelek, bo to właśnie ono stało się centralnym punktem, jeśli chodzi o makijażową oprawę. Czy można sobie wyobrazić doskonalsze tło do pokazania kolekcji niż młoda, zdrowa pełna energii i wigoru piękność?

MATERIALS_2017/URODA/MAKIJAŻ/8 URODOWYCH TRENDOW Z WYBIEGOW JESIEN ZIMA 201718/17.jpg

Backstage Fendi, fot. Eastnews

ZABAWA PIGMENTEM – SKÓRA JAKO PŁÓTNO MALARSKIE

Dzika, niczym nieskrępowana twórcza ekspresja w połaczeniu z artystyczną duszą – tacy makijażyści rządzili za kulisami pokazów Maison Margiela i Loewe. Jeśli chodzi o ten ostatni, za oprawę artystyczna odpowiedzialna była legendarna makijazystka Pat McGrath i jej makijazowe portrety to jedne z najznakomitszych w tym sezonie. Eckhaus Latta powielił wzory z projektów na twarzach modelek, u Fashion East makijaż pojawił się w formie graficznych wzorów przykrywających większą cześć twarzy, zaś za kulisami Maison Margiela wzory pawiego oka dekodującego głowę zostały zmultiplikowane wokół oka modelki.

MATERIALS_2017/URODA/MAKIJAŻ/8 URODOWYCH TRENDOW Z WYBIEGOW JESIEN ZIMA 201718/27b.jpg

Backstage Fashion East, fot. Eastnews

NEON

Nasycony kolor w odblaskowych odcieniach zaskoczył swą mnogością – skrajnie różne pod względem estetyki i nastoju wybiegi, jak Vivienne Westood czy Prabala Gurunga sięgnęły po to samo narzędzie w postaci neonów, za pomocą którego osiągnęły skrajnie różny efekt. Ostry róż, oranż, nasycona czerwień czy intensywny niebieski na pokazie Versace pojawiły się w odważniejszej formie wykraczając poza ramy makijażu oka.

MATERIALS_2017/URODA/MAKIJAŻ/8 URODOWYCH TRENDOW Z WYBIEGOW JESIEN ZIMA 201718/30.jpg

Backstage Prabal Gurung, fot. Eastnews

KUCYK W NOWEJ ODSŁONIE

Najbardziej klasyczne i oczywiste chciałoby się rzec upięcie, w tym sezonie odczekało się unowocześnionej wersji. U J.W. Andersona kucyk opada na ramię i częściowo zasłania ucho, a u Alexandra McQueena nisko upięte romantyczne fale tworzą eteryczna oprawę całości.

MATERIALS_2017/URODA/MAKIJAŻ/8 URODOWYCH TRENDOW Z WYBIEGOW JESIEN ZIMA 201718/48.jpg

Backstage J.W.Anderson, fot. Eastnews

WARKOCZYKI

Nieskończona ilość stylizacyjnych rozwiązań powala jeszcze długo po ukończeniu pełnoletniości cieszyć się tą ulubioną fryzurą małych dziewczynek! Czy w wersji cieniutkich splotów jak u Valentino, czy luźno upięte jak u Alberty Ferretti albo w zmultiplikowanym wydaniu a’la Gypsy Sport, warkocze umacniają swą pozycję jako jedna z modniejszych fryzur tego sezonu.

MATERIALS_2017/URODA/MAKIJAŻ/8 URODOWYCH TRENDOW Z WYBIEGOW JESIEN ZIMA 201718/51.jpg

Backstage Gypsy Sport, fot. Eastnews

MĘSKIE CIĘCIE I BOB

Krótkie fryzury opanowały tegoroczne jesienne wybiegi, a wszystko za sprawą mistrza nożyczek Guido Palau. Decyzją wizjonera na pokazie Alexandra Wanga, a dalej - efektem domina - u Amandy Murphy i Prady oczy wszystkich kierowały się na świeżo powstałe na backstage’u boby i chłopięce cięcia uwypuklające nie tylko make up, ale też dziewczęce rysy modelek.

MATERIALS_2017/URODA/MAKIJAŻ/8 URODOWYCH TRENDOW Z WYBIEGOW JESIEN ZIMA 201718/52.jpg

Backstage Jarret, fot. Eastnews

KRESKA / SMOKY EYE

Czy wersja klasyczna jak u Marni i Saint Laurent, czy bardziej jako smoky eye a’la Chloe albo gotyckie rozmycia w propozycji Puma x Fenty – backstage’owe poczynania zdradzają spory potencjał tego makijażowego triku!

MATERIALS_2017/URODA/MAKIJAŻ/8 URODOWYCH TRENDOW Z WYBIEGOW JESIEN ZIMA 201718/55.jpg

Backstage Ellery, fot. Eastnews

ZOBACZ TEŻ: "BRZYDKIE" MODELKI

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: makijaż | fryzury | jesień zima 2017/18 | TRENDY |

podobne artykuły