PL / EN
10 TRENDÓW URODOWYCH WEDŁUG PINTERESTA W 2019 ROKU

10 TRENDÓW URODOWYCH WEDŁUG PINTERESTA W 2019 ROKU

Powrót krótkiej grzywki „baby bangs” i era naturalnie długich rzęs.

Pinterest to źródło inspiracji fashionistów, influencerów, wizażystów, fryzjerów i stylistów. Portal przygotował prognozy trendów na 2019 rok w kategorii uroda, biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu wyszukiwań poszczególnych haseł przez użytkowników. Zobaczcie, jaki makijaż i kolor włosów będzie tym „najmodniejszym”!

PINTEREST 2019 - TRENDY W URODZIE

1. Grzywka „baby bangs”

Kiedy Kaia Gerber pokazała się na paryskim pokazie Miu Miu i Prady w grzywce typu baby bangs, odmładzające cięcie stało się jednym z najbardziej pożądanych. Samo hasło wpisało w wyszukiwarce Pinteresta o 51 procent użytkowników więcej.

2. Srebrne i siwe oraz 3. liliowe włosy

Srebrne (przechodzące w szare i fioletowe fryzury) stanowią centrum zainteresowania użytkowników, o czym świadczy 879-procentowy wzrost wyszukiwania hasła pod tytułem „siwe włosy”. Liliowe fryzury (jedną z nich prezentowała Lady Gaga) odnotowały liczbę +1077 procent. Tak więc to trudne kolory będą alternatywą dla blondynek, poszukujących chłodnych, nowoczesnych i odważnych tonów. 

Siwo-liliowe włosy Lady Gagi - trendy, Pinterest 2019

4. Makijaż pełen błysku

Nie matowy, a błyszczący i rozświetlony, nierzadko mieniący się drobinkami makijaż, stanowi najgorętszy trend 2019. W dodatku nosimy go przez cały rok, i wieczorem, i w ciągu dnia. Efekt „glow” jest głównym punktem odniesienia w branży urody, dlatego koncentrujemy uwagę na rozświetleniu kości policzkowych, tak by maksymalnie lśniły w blasku słońca. Hasło „go glossy” wpisało o 80% użytkowników więcej niż w roku poprzednim.

5. Wyjątkowy kolor ust

Według Pinteresta, kolejnym wiodącym trendem w makijażu będzie wyjątkowy kolor ust – od czerwonych, przez soczyste pomarańcze, aż po neony. Wzmocnione matową szminką, są doskonałe także na dzień. Wśród nowości kosmetycznych wybieramy m.in. pomadki zapewniające „foliowy błysk”. Hasło „wyjątkowego koloru ust” wpisało o 467 procent więcej miłośników Pinteresta.

Mocny makijaż ust - Pinterest, trendy 2019 

6. Eksfoliacja i pianki myjące

Coraz częściej użytkownicy Pinteresta wypatrują delikatnych pianek myjących, pozwalających wykonać demakijaż i oczyścić skórę (wzrost o 58 procent wyszukiwań). Kolejnym kierunkiem jest eksfoliacja w płynie, zapewniająca czystą i pełną blasku cerę. Wspomniane kosmetyki do mycia stanowią alternatywę dla płynów micelarnych i są doceniane za to, że skutecznie odblokowują pory.

7. Paznokcie w kształcie migdała

W 2019 królować będą paznokcie w kształcie migdała, o czym świadczą statystki Pinteresta (wzrost o 97 procent wyszukiwań hasła). Jeśli połączymy je z manicurem tytanowym, wpiszą się w najgorętsze trendy sezonu.

8. Manicure tytanowy

Popularny dotychczas hybrydowy manicure zastąpi tytanowy. Ta druga technika jest możliwa do wykonania za pomocą specjalnego pudru i nie niszczy tak bardzo płytki paznokcia jak pierwsza. Hasło „manicure tytanowy” i w „proszku” wpisało o 442 procent obserwatorów więcej niż w ubiegłym roku.

9. Oczar wirginijski

Kosmetyki na bazie oczaru wirginijskiego (składniku zwanego „złotem Indian) zostały doceniony ze względu na właściwości pielęgnujące cerę wrażliwą, naczyniową i trądzikową. Preparaty do twarzy zmniejszają wypryski i zapobiegają pojawianiu się kolejnych. Substancje zawarte w roślinie wykazują silne działanie przeciwzapalne, ściągające i ograniczające produkcję sebum. Nic więc dziwnego, że nazwa „oczar wirginijski”  wygenerowała o 305 procent więcej wyszukiwań.

POLECAMY: PINTEREST - 10 NAJWAŻNIEJSZYCH TRENDÓW W MODZIE W 2019 ROKU 

10. Naturalnie długie rzęsy

Doczepiane rzęsy ustępują miejsce naturalnym i wydłużonym za pomocą odżywek stymulujących ich porost. Wzrost wyszukiwań hasła „naturalne, długie rzęsy” odnotowano na poziomie 58 procent. 

W galerii prezentujemy trendy beauty według Pinteresta, które będą królowały w 2019 roku.

video

MIU MIU JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: Pinterest | rynek | wiosna lato 2019 | jesień zima 2019 | TRENDY |

podobne artykuły