PL / EN
POZBĄDŹ SIĘ CELLULITU

POZBĄDŹ SIĘ CELLULITU

Powiedz skórce pomarańczowej zdecydowane "nie!" - oto kilka praktycznych porad jak się pozbyć cellulitu.

Cellulit, wróg numer jeden wielu kobiet, zwany inaczej skórką pomarańczową, to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Zwykle pojawia się w okresie dojrzewania – przede wszystkim na udach, pośladkach, ramionach i biodrach. Wiosną i latem, gdy z każdym dniem odsłaniamy coraz więcej ciała, cellulit staje się wstydliwym problemem Warto zatem pielęgnować ciało pod tym kątem przez cały rok, a tuż przed rozpoczęciem wiosny zintensyfikować działania.

 

Podstawą do walki z cellulitem jest zapobieganie jego postawaniu – pomoże nam w tym odpowiednio zbilansowana dieta (najważniejsze jest przyjmowanie dużej ilości płynów - przede wszystkim wody i zielonej herbaty!) i regularne ćwiczenia fizyczne. W połączeniu z odpowiednią pielęgnacją skóry mamy szanse na trwałe rezultaty.

 

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków – ważniejsza jednak od samego specyfiku jest właściwa aplikacja. Masaż antycellulitowy rozpoczynamy już pod prysznicem – najpierw pobudzamy krążenie krwi, zmieniając temperaturę wody. Następnie nakładamy szorstką rękawicę i masujemy uda, pośladki, biodra i ramiona spokojnymi, kolistymi ruchami. Po wyjściu spod prysznica, jeszcze zanim nałożymy kremy antycellulitowe, warto rozmasować skórę – uda masujemy, uciskające ich powierzchnię knykciami pięści. Następnie, obiema rękami chwytamy fałd skóry i uciskamy go rytmicznie palcami. Później poruszamy dłońmi w przeciwnych kierunkach, tworząc „falę” na skórze. Na samym końcu delikatnie wmasowujemy preparaty antycellulitowe.

 

tl_files/uroda/pielegnacja/BADZMY GOTOWE NA WIOSNE - WALCZYMY Z CELLULITEM/kolaz.jpgBiotherm Cellulit Laser Intensive Night - 180 PLN, Shiseido Body Creator - 231 PLN, Clarins Body Lift - 194 PLN, Lirene Body Anticellulite Program - 21,99 PLN, Fermete Lifting do pośladków - 299 PLN

 

Po takim zabiegu warto poleżeć jakiś czas, najlepiej z nogami lekko uniesionymi – pozwalając skórze na odpoczynek i preparatom na odpowiednie wchłonięcie się. Jeśli mamy problemy ze skórką pomarańczową, należy włączyć masaże antycellulitowe do naszego pielęgnacyjnego rytuału. Pamiętajmy też, że efekty zależą od tego, jak zaawansowany jest nasz problem i nigdy nie będą natychmiastowe. Radzimy zatem podnieść przyłbicę, dzielnie walczyć i cierpliwe czekać na rezultaty!

video

MACIEJ ZIEŃ – BACKSTAGE POKAZU „SWEET DREAMS”

tagi: uroda | pielęgnacja |

podobne artykuły