PL / EN
KIM KARDASHIAN

KIM KARDASHIAN

DATA I MIEJSCE URODZENIA

Los Angeles, 1980

ZAWÓD

Celebrytka, modelka, aktorka, bizneswoman

NARODOWOŚĆ

Amerykańska

MODOPEDIA: KIM KARDASHIAN

Kim Kardashian West to 37-letnia amerykańska celebrytka, modelka, aktorka i bizneswoman. Sławę zyskała za sprawą reality show Z kamerą u Kardashainów, w którym wystąpiła ze swoją rodziną. Później pojawiły się również spin-offy, m.in. Kourtney i Kim jadą do Nowego Jorku. Kardashian wystąpiła gościnnie w szeregu programów telewizyjnych, wzięła udział w Dancing with the Stars, sygnowała nazwiskiem zapachy, opublikowała wraz z siostrami autobiografię Kardashian Konfidential oraz wypuściła na rynek własna linię kosmetyczną KK. W 2012 roku magazyn Forbes umieścił ją na 7. miejscu listy najbardziej wpływowych postaci show-biznesu, z rocznym zarobkiem w wysokości 18 milionów dolarów.

KIM KARDASHIAN: DZIECIŃSTWO

Kim urodziła się w Los Angeles, jako córka Roberta Kardashiana i Kris Houghton Kardashian. Ojciec był prawnikiem i miał ormiańskie korzenia; zmarł w 2003 roku na raka przełyku. Matka ma korzenie holenderskie i szkockie. Para rozstała się w 1989 roku, a Kris do grudnia 2014 była w związku małżeńskim z dawnym olimpijczykiem, Brucem Jenner’em.

Kardashian ma dwie siostry, Kourtney i Khloé, a także brata Roberta. Posiada również przybrane rodzeństwo (ze strony Caitlyn Jenner): Burtona, Brandona i Brody’ego Jenner’a oraz Casey Jenner, a także dwie przyrodnie siostry (dzieci Kris i Caitlyn): Kendall i Kylie Jenner. Kim uczęszczała do Marymount High School.

KIM KARDASHIAN: KARIERA

Celebrytka jest współwłaścicielką butiku D-A-S-H, od 2008 roku twarzą marki Bongo Jeans oraz reklamowała lizaki Sugar Factory. W 2009 roku rozpoczęła kampanię promującą markę ShoeDazzle, której jest współzałożycielką i stylistką. Rok później została odsłonięta jej figura woskowa w londyńskim muzeum Madame Tussauds. Jest również współautorką płyty z ćwiczeniami Fit in Your Jeans By Friday. Kim, Khloé i Kourtney projektują również biżuterię (w 2010 roku ukazała się kolekcja Virgins, Saints and Angels).

KIM KARDASHIAN: OSOBOWOŚĆ

Najbardziej znana spośród sióstr Kardashian może również pochwalić się kilkoma występami aktorskimi. Jej pierwszym angażem była rola w serialu Ponad falą, później zagrała w pełnometrażowym filmie Totalny Kataklizm oraz pojawiła się gościnnie w Jak poznałem waszą matkę, 90210 oraz CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku i Dwie Spłukane dziewczyny.

POLECAMY: PIOSENKARKA, AUTORKA TEKSTÓW, PROJEKTANTKA MODY. KIM JEST RIHANNA?

podobne artykuły