Logotyp serwisu lamode.info
ZOOM NA MODELKĘ – SIGRID AGREN

ZOOM NA MODELKĘ – SIGRID AGREN

Poznajcie Sigrid Agren, pół Francuzkę, pół Szwedkę, dziewczynę, która od trzech lat robi zawrotną karierę w świecie modelingu.

Imię i nazwisko: Sigrid Agren

 

Data i miejsce urodzenia: 24 kwietnia 1991 roku, Martynika

 

Wymiary: 80-58-86 cm

 

Wzrost: 176 cm

 

Rozwój kariery: Urodzona na karaibskiej Martynice Sigrid jest pół-Francuzką, pół-Szwedką. W wieku 13 lat przystąpiła do konkursu dla modelek Elite Model Look i przeszła do półfinału. Aby wziąć w nim udział, musiała udać się do stolicy mody – Paryża. Bez problemów przeszła do finału, który odbywał się w Szanghaju. Choć nie wygrała konkursu, paryska agencja Elite Model Management podpisała z nią kontrakt. Nastolatka jednak aż do 2007 roku pracowała bardzo mało, gdyż chciała kontynuować naukę.

 

W 2008 roku odnowiła kontrakt z agencją paryską i podpisała następny, tym razem z nowojorską New York Model Management. Propozycje przyszły także z Elite Model Look we wszystkich najważniejszych miastach świata. Zadebiutowała, zamykając pokaz kolekcji domu mody Prada w Mediolanie. Od tamtej chwili drzwi modelingu stoją dla niej otworem.

 

Największe osiągniecia: Twarz Sigrid ukazywała się w takich magazynach, jak Numero, Industrie Magazine, Pop Magazine, Vogue Nippon, Vogue China i wielu innych. Na swoim koncie ma udział w kampaniach reklamowych takich marek luksusowych, jak Yves Saint Laurent, Prada, Celine, Alberta Ferretti, Chloe, Armani Jeans, Calvin Klein i wielu innych... W tym roku zobaczymy ją w kampanii perfum Chanel Chance, Just Cavalli i COS. Była twarzą marki Prada w 2009 roku, razem z Anią Jagodzińską. Dziś Sigrid zajmuje 15 miejsce w światowym rankingu Models.com.

 

 

tl_files/COMMUNITY/AAAAA KOLAZE/sigrid agren.jpgfot. East News (Rick Owens AW 2011/12, Stella McCartney AW 2011/12, Prada AW 2011/12, Roland Mouret AW 2011/12, Hermes AW 2011/12)

 

 

Nasza opinia: Sigrid Agren jest jedną z najczęściej pojawiających się na wybiegach modelek. Jej eteryczna, subtelna uroda i magnetyczne spojrzenie mają w sobie coś przyciągającego, Jednocześnie – delikatne rysy i jasna oprawa oczu pozwalają wizażystom na liczne metamorfozy modelki. Sigrid, pomimo niezaprzeczalnej popularności, jaką cieszy się wśród projektantów, trzyma się z dala od modowego blichtru. Rozpoczęła karierę bardzo wcześnie, ale jednak ukończyła szkołę – co wymaga na pewno nie lada poświęceń. Gdy przyszło jej wybierać- Fashion Week czy matura, bez wahania postawiła na naukę. A i tak jest na szczycie, brawo!

 

W galerii znajdziecie zdjęcia Sigrid Agren z ostatnich, jesienno-zimowych pokazów.

tagi: osobowość | modelka | Sigrid Agren |

podobne artykuły