PL / EN
ZOOM NA MODELKĘ – SASKIA DE BRAUW

ZOOM NA MODELKĘ – SASKIA DE BRAUW

Poznajcie Saskię de Brauw – kolejną modelkę, która przełamała stereotypy dotyczące świata modelingu i numer 9 według rankingu Top 50 portalu Models.com.

Imię i nazwisko: Saskia de Brauw

 

Data i miejsce urodzenia: 19 kwietnia 1981 roku, Amsterdam, Holandia

 

Wzrost: 177 cm

 

Wymiary: 86.5-63.5-89 cm

 

Rozwój kariery: Uroda Saskii zachwyciła skautów modelek już w 1996 roku – wówczas, mając 15 lat, dziewczyna rozpoczęła swoją karierę w modelingu, którą jednak szybko przerwała. Poświęciła się nauce i rozwijaniu swych talentów artystycznych. Na wybiegi powróciła, mając 30(!) lat. Jej sukces był błyskawiczny – zastąpiła Larę Stone jako twarz marki Eres Swimwear w 2010 roku, a portal Models.com przewidział, że Saskia zajdzie bardzo daleko. Saskia de Brauw nadal jest rozchwytywana – nie pojawia się jednak na wybiegach zbyt często. Jest zaliczana do prestiżowej grupy ulubienic Karla Lagerfelda.

 

Największe osiągnięcia: Saskii udało się osiągnąć coś, co w świecie modelingu wydawać by się mogło niemożliwe. Pomimo zaawansowanego (jak na standardy środowiska) wieku, jest gwiazdą pokazów i pojawia się w bardzo wielu kampaniach reklamowych, Na swoim koncie ma wspomniany kontrakt z Eres Swimwear, oraz z takimi markami, jak Zara, Givenchy, Versace, Dsqaured², Moncler, Chanel i MaxMara. Do tego należy dodać liczne sesje zdjęciowe w różnych edycjach Vogue oraz innych wiodących magazynach mody.

 

 Nasza opinia: Saskia jest bez wątpienia jednym z najciekawszych „przypadków” współczesnego modelingu i żywym dowodem na fakt, iż środowisko to, gdy chce, potrafi być elastyczne.  Obok Stelli Tenant, weteranki Anji Rubik, Kristen McMenamy, Gisele Bündchen, by już nie wspomnieć o Kate Moss, de Brauw to kolejna kobieta, która rzuciła wyzwanie zasadom rządzącym światem mody. I, co najważniejsze, zwyciężyła. Jej intrygująca, nieco chłopięca twarz o magnetycznym, zagadkowym spojrzeniu miała w tym na pewno niemały udział.

 

W galerii poniżej znajdziecie zdjęcia Saskii de Brauw z pokazów jesienno-zimowych kolekcji, a także z backstage'ów.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Saskia de brauw | modelka | top modelka | osobowość |

podobne artykuły