PL / EN
ZOOM NA MODELKĘ – NIMUE SMIT

ZOOM NA MODELKĘ – NIMUE SMIT

Poznajcie Nimue Smit – eteryczną holenderską top modelkę, której kariera dopiero nabiera rozpędu. 

Imię i nazwisko: Nimuë Smit

 

Data i miejsce urodzenia: 14 stycznia 1992 roku, Amsterdam, Holandia

 

Wzrost: 180 cm

 

Wymiary: 81-61-89 cm

 

Rozwój kariery: W 2007 roku Nimue Smit zgłosiła się do agencji modelek w rodzimym Amsterdamie – wkrótce po tym, jak zachęcił ją do tego pracownik agencji CODE Management. Już rok później podpisała umowę z mediolańską Women Management, dzięki czemu szybko dostrzegła ją Miuccia Prada – mająca „nosa” do nowych twarzy modelingu (przypomnijmy, że dzięki współpracy z marką Prada wypłynęły między innymi Freja Beha Erichsen, Arizona Muse czy Zuzanna Bijoch). Kolejne kroki były już przesądzone – młodziutka modelka pojawiła się nie tylko w edytorialach czołowych magazynów mody, ale również w kampaniach Calvin Klein, Chanel, Dolce&Gabbana i Topshop.

 

Największe osiągnięcia: Nimue obecnie znajduje się na 27.miejscu rankingu Top 50 Women portalu Models.com. Poza wspomnianymi już osiągnięciami, ma na swoim koncie również  współprace przy kampaniach marek Daks, Carven, Versace Jeans, Givenchy, Mulberry, Anna Sui, Giorgio Armani, Alberta Ferretti, See by Chloe i Burberry Black Label. Nie gościła jeszcze na wielu okładkach, za to  lista edytoriali jest imponująca: Vogue Espana, Vogue US, Numero, Love Magazine, Interview, Vogue Italia, Vogue Japan… 

 

Nasza opinia: Uroda Nimue jest nietypowa, ośmielimy się nawet powiedzieć, że trudna. Jednocześnie jest na tyle ciekawa, by modelka ta odniosła sukces i konsekwentnie pięła się w górę. Pomimo młodego wieku zaszła już bardzo daleko. My, jako wierni fani dziewczyn wyjątkowych i przyciągających wzrok doceniamy przede wszystkim interpretacyjne umiejętności Nimue, która w każdej sesji potrafi przeobrazić się w kogoś innego i zapewne złamała niejedno serce swoi bezbrzeżnym, jakby nieobecnym spojrzeniem jasnych oczu. 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Nimue Smit | top modelka | modelka | modelki | top modelki |

podobne artykuły