PL / EN
ZOOM NA MODELKĘ – MIRTE MASS

ZOOM NA MODELKĘ – MIRTE MASS

Pochodząca z Holandii modelka Mirte Mass to obiecujący talent światowego modelingu. Znacie ją już?

Imię i nazwisko: Mirte Mass

 

Data i miejsce urodzenia: 16 lipca 1991, Breda, Holandia

 

Wymiary: 81-61-89 cm

 

Wzrost: 178 cm

 

Rozwój kariery: Pierwszą agencją, z którą Mirte podpisała kontrakt, była holenderska MTA Models. W 2009 roku przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie czekała na nią umowa z b Managment. Wkrótce po tym pojawiła się w jednym z edytoriali rosyjskiej edycji Vogue – sesja ta zaowocowała debiutem na wybiegu Alexander  Wang podczas New York Fashion Week wiosna lato 2010. W tamtym sezonie dokonała tytanicznego wysiłku - wzięła udział łącznie w 36 pokazach – co też pozwoliło jej na dobre zaistnieć w świecie modelingu. Od tamtego czasu regularnie pojawia się na światowych Tygodniach Mody, bierze udział w prestiżowych pokazach haute couture oraz w edytorialach najważniejszych modowych magazynów na świecie.

 

Największe osiągnięcia: Mirte pomimo młodego wieku pracuje na pełnych obrotach – dotąd już miała okazję współpracować z fotografem Steven Meiselem przy kampaniach marki Balenciaga oraz Diesel. Jej urodę ceni również Karl Lagerfeld, który zaprosił ją do udziału w kampanii Chanel Pre Fall 2010. Ostatnie najgłośniejsze kampanie to Tom Ford i Tom Ford Beauty w sezonie wiosna lato 2012. Ponadto, gościła  już na okładkach W Korea, Vogue China, Russh oraz Acne Paper. Obecnie Mass znajduje się na 26. miejscu w rankingu Top 50 Women portalu Models.com.

 

Nasza opinia: Bardzo cenimy nietypową urodę tej młodziutkiej i ambitnej Holenderki. Wierzymy, że jest w modelingu miejsce dla eterycznych blondynek o hipnotyzujących jasnych oczach i tajemniczym uśmiechu. Będziemy uważnie śledzić jej dalszą karierę, a Wy?

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Mirte Mass | modelka | Steven Meisel | Karl Lagerfeld | BALENCIAGA |

podobne artykuły