Logotyp serwisu lamode.info
ZOOM NA MODELKĘ - KASIA STRUSS

ZOOM NA MODELKĘ - KASIA STRUSS

Poznaj bliżej gwiazdę wszystkich wybiegów – polską topmodelkę Kasię Struss.

Imię i nazwisko: Katarzyna Strusińska, używa skróconej wersji nazwiska „Struss”

 

Data i miejsce urodzenia: 23 listopada 1987 roku, Ciechanów

 

Wymiary: 81-59-87

 

Wzrost: 179 cm

 

Rozwój kariery: Jej przygoda z modelingiem rozpoczęła się, gdy Kasia miała 16 lat. Wolała jednak ukończyć najpierw szkołę. Szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że gdy osiągnęła pełnoletność, odkryła ją agentka z Avant Models, z którą zresztą Kasia Struss pracuje do dziś.

Dziś modelka znajduje się na 13-stym miejscu w rankingu Models.com i jest obecna niemal na wszystkich pokazach. Zaczynając karierę pobijała rekordy w liczbie występów na wybiegu podczas tygodni mody w Londynie, Paryżu, Mediolanie i Nowym Jorku.

Polska topmodelka nie uniknęła niestety skandalu – jesienią 2010 roku nie dopuszczono jej do występu na pokazie Tommy’ego Hilfiger’a, ponieważ uznano, że jest zbyt szczupła. Sama modelka zaprzecza pogłoskom o anoreksji, ponoć zaczęła jednak dbać o to, by nabrać „trochę ciała”.

Tej wiosny zobaczymy ją w kampanii Miu Miu.

 

Największe osiągniecia: W styczniu 2010 roku Kasia Struss znalazła się na liście 20 Topmodelek Dekady według czasopisma Vogue. Byłą też pierwszą Polką, która wystąpiła w kampanii Diora. Dokonała tego w 2008 roku, mając zaledwie 21 lat.

Po Fashion Week’ach na sezon wiosna-lato 2009 była modelką, która wzięłą udział w największej ilości pokazów. Rok później wystąpiła na wybiegu 67 razy.

Brała tez udział w wielu kampaniach reklamowych – poza Dior’em, współpracowała między innymi z Chloé, Alberta Ferretti, Dolce&Gabbana, Gucci, Valentino, Jil Sander, Kenzo i Prada.

 

tl_files/moda polska/osobowosci/ZOOM NA MODELKE - KASIA STRUSS/1.jpgfot. East News (Marc Jacobs, Chanel, Oscar De La Renta, Carolina Herrera, Rick Owens)

 

Nasza opinia: Kasia Struss to modelka, która w niczym nie ustępuje koleżankom – Jac, Anji Rubik i Magdzie Frąckowiak. Ilość pokazów, w których bierze udział wskazuje, że zdolna jest do bardzo ciężkiej pracy i zdecydowanie zasługuje na sukces. Polka bardzo nam się podoba – jej nietypowa uroda przyciąga wzrok i nie pozwala przejść obok niej obojętnie. Nie wierzymy też zbytnio w plotki o jej chorobie – ofiarą podobnych pogłosek była przecież również Anja Rubik… Modelki nie są „zwykłymi” osobami, muszą spełniać określone warunki, które wcale nie mieszczą się w „normie” – i dotyczy to wszystkich modelek. My trzymamy za Kasię kciuki i życzymy jej dalszych sukcesów!

 

tagi: osobowość | modelka | Kasia Struss |

podobne artykuły