Logotyp serwisu lamode.info
ZOOM NA MODELKĘ - FRIDA GUSTAVSSON

ZOOM NA MODELKĘ - FRIDA GUSTAVSSON

Dziś przybliżamy sylwetkę szwedzkiej supermodelki Fridy Gustavsson – jednej z najbardziej charakterystycznych twarzy w modelingu.

Imię i nazwisko: Frida Gustavsson

 

Data i miejsce urodzenia: 6 czerwca 1993, Sztokholm w Szwecji

 

Wymiary: 78-59-88 cm

 

Wzrost: 186 cm

 

Rozwój kariery: Rozpoczęła pracę modelki w rodzinnej Szwecji, w 2008 roku, mając niespełna szesnaście lat. Szybko wypatrzył ją agent z IMG i już rok później, Frida wyjechała robić karierę w Japonii. Jej nietypowa skandynawska uroda zachwyciła azjatyckich wizażystów i stylistów – Frida miała więc otwarte drzwi do kariery w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Jej debiutem na paryskim wybiegu był jesienny pokaz Valentino haute couture. Mimo stosunkowo krótkiej kariery, szwedzka modelka znalazła się na 35-tym miejscu w rankingu Models.com.

 

Największe osiągniecia: Frida Gustavsson znalazła się w ścisłej czołówce najbardziej rozchwytywanych modelek podczas imprez Fashion Week z pokazami na sezon wiosna-lato 2011 – była na czwartym miejscu, choć był to zaledwie drugi rok jej kariery! Jej zdjęcia publikowano w takich magazynach jak Elle, Vogue US, Vogue UK, Vogue Paris, Vogue Nippon oraz na okładce Vogue Deutschland.  Brała udział w sesjach dla H&M oraz w kampaniach reklamowych Marc Jacobs, Daisy by Marc Jacobs, Etro, Jill Stuart czy Anna Sui. Jest jedną z ulubionych modelek takich mistrzów, jak Jean-Paul Gaultier, John Galliano i Marc Jacobs. Stała się idolką nastolatek w Szwecji, nie tylko za sprawą błyskawicznej kariery, ale i charakterystycznego stylu rodem ze skandynawskich ulic. Tym look’iem podbiła serca bloggerów na całym świecie i częściowo przyczyniła się do wybuchu popularności szwedzkiej mody na świecie.

 

W sezonie wiosna-lato 2011 zobaczymy Fridę w kampaniach Paul et Joe, Anna Sui beauty oraz Etro.

 

Nasza opinia: Podziwiamy takie silne osobowości, jak Frida Gustavsson. Uważnie śledzimy jej karierę oraz jej unikalny styl. Pomimo błyskawicznej kariery wydaje się być nadal zwyczajną dziewczyną lubiącą dobrą zabawę – potwierdzają to choćby zdjęcia z backstage’ów – gdy trzeba zrobić śmieszną minę, Frida zawsze jest pierwsza. Przyjaźni się z innymi modelkami, m.in. z JAC, Freją Behą Erichsen i Abbey Lee Kershaw.

 

tl_files/moda zagraniczna/osobowosci/ZOOM NA MODELKE - FRIDA GUSTAVSSON/frida gustavsson.jpgfot. East News (Valentino, Louis Vuitton, Salvatore Ferragamo, Hakaan, Lanvin)

 

Zajrzyjcie do galerii, by zobaczyć zdjęcia Fridy Gustavsson z pokazów wiosna-lato 2011!

tagi: osobowość | modelka | Frida Gustavsson |

podobne artykuły