Logotyp serwisu lamode.info
ZOOM NA MODELKĘ - FREJA BEHA ERICHSEN

ZOOM NA MODELKĘ - FREJA BEHA ERICHSEN

Freja Beha Erichsen to obecnie jedna z najbardziej rozchwytywanych i rozpoznawalnych topmodelek na świecie. Dowiedz się o niej czegoś więcej!

Imię i nazwisko: Freja Beha Erichsen

 

Data i miejsce urodzenia: 18 września 1987, Roskilde, Dania

 

Wymiary: 80- 60- 89

 

Wzrost: 178 cm

 

Rozwój kariery: Pracowała dla agencji Unique Denmark, Dominique Brussels, IMG New York, IMG Milan, IMG Paris, IMG London.

Została wypatrzona przez agenta z okna taksówki na ulicy rodzinnego miasta. Doceniona przez samą Miuccię Pradę, zadebiutowała w 2005 roku na pokazie Prady właśnie. Jakiś czas później Jil Sander i Balenciaga wybrały Freję na twarz swoich kampanii. Potem przyszedł czas na Calvin’a Klein’a, Gucci, Gap i H&M. Miała też przygodę z promowaniem perfum „Gucci by Gucci” i dziełem zapachowym marki Calvin Klein „In2U”. Aktualnie zalicza się ją do naprawdę niewielkiego, ale bardzo zacnego grona muz samego Karl’a Lagerfeld’a.

 

 

Największe osiągnięcia: Pojawienie się na  okładce magazynu Vogue Italia, zrobionej przez Steven'a Meisel’a. Sześć dużych kampanii jesienno- zimowych , w tym jedna jako twarz Chanel, usytuowanie się na drugiej pozycji w rankingu najlepszych światowych modelek na models.com oraz trzy okładki w zaledwie jednym miesiącu (sierpień)- w tym dwie z nich dla Vogue. Alexander Wang nazwał imieniem Frei buty, a Chloe zadedykowało jej torebkę.

 

tl_files/moda zagraniczna/osobowosci/ZOOM NA MODELKE - FREJA BEHA ERICHSEN/freja 4.png

fot. East News (Balenciaga, Isabel Marant, Ports 1961, Chloe)

 

Nasza opinia: Freja to niesamowicie rockowa dziewczyna z charakterem. W wolnych chwilach słucha Janis Joplin, zajmuje się tatuowaniem ciała i spotyka z przyjaciółmi m.in. Agyness Deyn, Abeby Lee Kershaw i Darią Verbovy. Plus za androgeniczny, nieco mroczny look i piękne brązowe oczy.

tagi: osobowość | modelka | Freja Beha Erichsen |

podobne artykuły