PL / EN
ZŁOTY TREND WŚRÓD MĘSKICH CZASOMIERZY

ZŁOTY TREND WŚRÓD MĘSKICH CZASOMIERZY

W tym sezonie złote akcenty są mile widziane również na zegarkach. Zobaczcie, które marki proponują męskie modele w kolorze najszlachetniejszego kruszcu!

Zegarek to najlepsza biżuteria dla mężczyzny, szczególnie że coraz częściej ją przypomina. Tradycyjne podejście do męskiego czasomierza już dawno odeszło w zapomnienie. Obok klasycznych modeli pojawiają się nie tylko wielokolorowe,  barwne okazy, ale utożsamiane raczej z modą damską - zegarki z elementami złota. Tych nie brakuje pośród nowości, które otwierają 2015 rok.

 

Już od kilku sezonów renesans przeżywa różowe złoto. Niemal każda marka w swojej kolekcji posiada męskie zegarki z tym akcentem. Co więcej, w ostatnim czasie niezwykle modne stało się łączenie różowego złota z kolorem niebieskim. To jednocześnie najbardziej charakterystyczny trend w świecie męskich czasomierzy. Skórzane, sylikonowe i gumowe paski łączą się ze stalowymi kopertami powlekanymi różowym odcieniem złota. Kolorystykę utożsamianą raczej z elegancją, bardzo często przełamuje sportowy design i takie funkcje jak chronograf czy 100- metrowa wodoszczelność. W każdej wersji zegarki cieszą się uznaniem wśród mężczyzn, którzy szukają modowych i oryginalnych dodatków.

 

Różowej barwie nie ustępuje tradycyjne żółte złoto, które zdecydowanie częściej aniżeli z kolorem niebieskim występuje w otoczeniu czerni lub brązu. Również tutaj można wyłowić modele nie tylko eleganckie - na skórzanych paskach i stalowych bransoletach, ale mnóstwo stricte sportowych zegarków, takich jak np. G-SHOCK. Wachlarz wzorów w tej stylizacji jest bardzo szeroki. Jeszcze kilka lat temu znalezienie sportowego zegarka w złocie graniczyło z cudem. W tym sezonie nie stanowi to najmniejszego problemu.

 

Prezentując nowości w odcieniu złota nie można pominąć zegarków w stylu retro - począwszy od kultowego cyfrowego zegarka Casio, który od 3 dekad nie "schodzi' z półek, a skończywszy na klasycznych modelach z plecionymi bransoletami. Te dwie stylizacje mają jeden wspólny mianownik - szerokie grono odbiorców. Dotychczas utożsamiane raczej ze starszym pokoleniem, od kilku sezonów znajdują rzesze młodych fanów szukających klasycznych dodatków, które w osobliwy sposób przełamują luźny, młodzieżowy styl. 

 

Gorączka złota w świecie męskich czasomierzy twa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, że trend miałby wkrótce przeminąć. Wręcz przeciwnie - prognozy i obserwacja kolejnych nowości pozwalają twierdzić, że złoto dopiero "zalewa" męski rynek zegarków i to zarówno tych projektowanych przez światowe domy mody , jak i tych wywodzących się stricte od producentów zegarkowych. 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: zegarki | zegarki męskie | Lorus | Lacoste | Casio | G-Shock | GUESS |

podobne artykuły