PL / EN
ZŁOTE GLOBY 2015 – STYLIZACJE GWIAZD NA CZERWONYM DYWANIE

ZŁOTE GLOBY 2015 – STYLIZACJE GWIAZD NA CZERWONYM DYWANIE

Tegoroczne Złote Globy rozdane! Na uroczystej gali jak zawsze pojawiła się prawdziwa plejada gwiazd, a co za tym idzie, również wyjątkowe kreacje. Zobaczcie najlepsze stylizacje! 

W tym roku Złotymi Globami ekscytowaliśmy się szczególnie, bowiem w kategorii Najlepszy film zagraniczny nominowana była odnosząca sukcesy na całym świecie „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Choć niestety nagroda przypadła rosyjskiej produkcji „Lewiatan”, to dla całej polskiej ekipy już sama nominacja i możliwość udziału w tak ważnej branżowej imprezie były sporym wyróżnieniem.

 

Wśród tych, którzy wczorajszego wieczoru mogli cieszyć się wygraną znaleźli się m.in. Amy Adams, która dzięki roli w filmie „Wielkie oczy” (od niedawna w polskich kinach) została uznana za najlepsza aktorkę w komedii lub musicalu, jej nieco starsza koleżanka Julianne Moore za obraz „Still Alice” otrzymała statuetkę dla najlepszej aktorki w filmie dramatycznym, Michael Keaton, powróciwszy ostatnio po latach przerwy w produkcji „Birdman”, zwyciężył w męskiej kategorii dla najlepszego aktora w komedii lub musicalu, a Eddie Redmayne dostał nagrodę dla najlepszego aktora dramatycznego za film „Teoria wszystkiego”. Film Wesa Andersona „Grand Budapest Hotel” został wybrany za najlepszy w kategorii komedia lub musical, a statuetka dla najlepszego reżysera powędrowała do Richarda Linklatera za obraz „Boyhood”. Do triumfatorów Złotych Globów 2015 należą także Kevin Spacey, Maggie Gylenhall, Matt Boomer czy John Legend.

 

Nie od dziś wiadomo, że obok Oscarów, Złote Globy to co roku jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń, nie tylko w branży filmowej. Oprócz samych nagród, które są rzecz jasna najistotniejszym punktem tej imprezy, oczy całego świat zwrócone są także na czerwony dywan. Perfekcyjne upięcia, idealny makijaż, przepiękna biżuteria i to, co najistotniejsze – olśniewająca kreacja. Wszystko to składa się na stylizacje, którymi rok w rok niezmiennie się zachwycamy, a gwiazdy zdecydowanie nie ułatwiają nam wyboru, która z nich była bezapelacyjnie najlepsza. 

 

Versace, Givenchy, Dolce&Gabbana, Chanel, Valentino, Giambattisa Valli czy Dior to tylko przykładowe marki, których kreacje - również te haute couture - pojawiły się na tegorocznym czerwonym dywanie. Dwie główne triumfatorki wczorajszego wieczoru, czyli Amy Adams i Julianne Moore postawiły na sukienki Versace (Adams) i Givenchy (Moore). Nie mniej stylowo niż zwyciężczynie wyglądały również Sienna Miller (Miu Miu), Claire Danes (Valentino), Lupita Nyong’o (Giambattista Valli), Kate Hudson (Versace) czy przyszła mama, czyli Keira Knightley (Chanel), które zdecydowały się na sięgające ziemi suknie.  Ciekawą alternatywą zaskoczyła natomiast Emma Stone, decydując się na piękny kombinezon projektu Lanvin. Trudno nie wspomnieć również o Amal Clooney, dla której była to pierwsza tak ważna impreza, gdzie pojawiła się po raz pierwszy oficjalnie jako żona George’a. Pani Clooney postawiła na klasykę w najlepszym tego słowa wydaniu i wybrała projekt z kolekcji Dior Haute Couture, który uzupełniła biżuterią Harry’ego Winstona. Trudno nie wspomnieć również o panach, którzy jak powszechnie wiadomo, na takie imprezy jak Złote Globy również starają się o to, by doskonale wypaść w swoich idealnie skrojonych garniturach. To z pewnością udało się choćby Kevinowi Spacey. Aktor serialu „House of Cards” postawił na zestaw marki Hugo Boss, Matt Boomer z kolei, pojawił się w garniturze od Ralpha Laurena, a Colin Farrell czy Channing Tatum pokazali się w projektach Dolce&Gabbana.

 

Więcej stylizacji z czerwonego dywanu znajdziecie w naszej galerii. Zobaczcie koniecznie! 

video

CHANEL HAUTE COUTURE WIOSNA 2022

tagi: Złote Globy 2015 | Golden Globes 2015 | stylizacje gwiazd |

podobne artykuły