PL / EN
ZEGAR ATMOS – EKSKLUZYWNA KOLABORACJA LUKSUSOWYCH MAREK

ZEGAR ATMOS – EKSKLUZYWNA KOLABORACJA LUKSUSOWYCH MAREK

Przed nami kolejna wspaniała kolaboracja wielkich marek! Zobaczcie efekty ekskluzywnej współpracy francuskiego domu mody Hermès z Jaeger-LeCoultre i Les Cristalleries de St Louis - luksusowy zegar Atmos.

Każda kolaboracja wielkich marek wzbudza niemałe zainteresowanie, tym bardziej jeżeli jest to współpraca najbardziej ekskluzywnych światowych brandów. Podobnie jest i tym razem, ponieważ słynny dom mody Hermès połączył siły z luksusowym producentem szwajcarskich zegarków Jaeger-LeCoultre oraz Cristalleries de Saint-Louis - najstarszym producentem szkła we Francji, który może się pochwalić ponad 400. letnim doświadczeniem w branży. Tak właśnie powstał wspaniały zegar Atmos wyprodukowany w ilości zaledwie 176 sztuk.

 

  
To nie pierwsza współpraca jednej z najbardziej prestiżowych marek zegarmistrzowskich i luksusowego domu mody. Relacja ta sięga prawie stu lat, kiedy to pierwsze zegarki Hermès zostały wyprodukowane właśnie we wspólnej kolaboracji z Jaeger-LeCoultre. Partnerstwo to zostało jednak przerwane w późnych latach 70-tych, gdy francuski dom mody stworzył własną linię zegarków Timekeeping. Teraz, łącząc siły z Cristalleries de Saint-Louis marki powracają ze specjalną edycją kolekcjonerskiego zegara zamkniętego w szklanej kopule.

 

 

Zegar AtmosZegar Atmos

 


Ten ekskluzywny gadżet to demonstracja sztuki z najwyższej półki, rzemiosła oraz inżynierii. W perforowanej, dwuwarstwowej szklanej kuli znajduje się specjalna mieszanina gazów, która napędza działanie tego niesamowitego mechanizmu - to właśnie dzięki niej, występują wahania temperatury wewnątrz kuli, a zmiana o zaledwie jeden stopień wystarcza, by zasilić zegar na dwa dni (nie posiada on żadnej baterii!). Niezwykle interesujący design w połączeniu z najnowocześniejszą technologią tworzą zegar, od którego wprost nie możemy oderwać wzroku.

 

 

Zegar Atmos wyprodukowany został w ilości zaledwie 176 sztuk na cały świat i dostępny jest tylko w francuskim domu Hermès. Koszt tego luksusowego gadżetu to bagatela £ 24.200. Co myślicie o tej kolaboracji?

 

video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: zegar Atmos | Hermès | Jaeger-LeCoultre | Les Cristalleries de St Louis | ekskluzywna kolaboracja | kolaboracja Hermès Jaeger-LeCoultre Les Cristalleries de St Louis |

podobne artykuły