Logotyp serwisu lamode.info
Zdradzamy sekrety makijażystów: jak nakładać podkład, żeby trzymał się cały dzień?

Zdradzamy sekrety makijażystów: jak nakładać podkład, żeby trzymał się cały dzień?

Marzysz o nieskazitelnym wyglądzie cery przez cały dzień?

 

Spis treści

1. Jak przedłużyć trwałość podkładu? Baza

2. Sposoby, by podkład dłużej dobrze wyglądał: fixer

3. Podkład: co zrobić, żeby lepiej się trzymał? Puder utrwalajacy

4. Przedłużenie trwałości podkładu? Triki na awaryjne sytuacje

Oto kilka sprawdzonych sposobów makijażystów na przedłużenie trwałości ulubionego podkładu.

Jak przedłużyć trwałość podkładu? Baza

Primer lub baza pod podkład to niezbędny produkt, jeśli chcesz zachować piękny wygląd cery na długo. Nałożenie go na świeżo oczyszczoną i nawilżoną kremem cerę zapewnia przedłużenie trwałości fluidu – kosmetyk nie ściera się tak szybko, także w newralgicznych punktach jak skrzydełka nosa czy broda oraz lepiej trzyma się na miejscu.

Co więcej, ten typ kosmetyku znacząco ułatwia samą aplikację produktu, a także poprawia wygląd cery. Wszystko to zasługa silikonów – popularnego składnika primerów. Silkon pięknie wygładza cerę i redukuje widoczność porów, a nakładanie na niego kolejnych warstw kosmetyków jest proste i bezawaryjne.

Sposoby, by podkład dłużej dobrze wyglądał: fixer

Fixer lub też utrwalacz to produkt do zadań specjalnych. To sprzymierzeniec wielkich wyjść i ważnych wydarzeń, kiedy chcesz, żeby Twój makijaż był bezbłędny przez cały dzień i noc. Korzystają z niego makijażystki przygotowujące gwiazdy na czerwone dywany i sesje zdjęciowe oraz panny młode na śluby.

Dzięki fixerowi podkład i pozostałe elementy makijażu, jak cienie czy szminka są odporne na jedzenie, dotykanie czy wilgoć – fluid nie ściera się, nie roluje i nie migruje, także pod oczami. Makijaż staje się też wodoodporny, nie trzeba więc obawiać lekkiego deszczu – lub łez wzruszenia. Kosmetyk zwykle jest w formie sprayu lub aerozolu i należy rozpylić go na całej twarze, a potem chwilę odczekać aż wyschnie.

CZYTAJ TAKŻE: UTRWALACZ DO MAKIJAŻU, KTÓREGO UŻYWA BEYONCE KOSZTUJE MNIEJ NIŻ 200 ZŁ

Podkład: co zrobić, żeby lepiej się trzymał? Puder utrwalajacy

Puder fixujący ma zadanie zmatowić cerę i usunąć ze skóry wszelką wilgoć, co w efekcie przyczynia się do przedłużenia trwałości podkładu. Wykazuje także dodatkowe działanie, a mianowicie wygładza cerę i zapewnia efekt soft focus. Skóra na twarzy staje się aksamitna, gładka, lekko rozjaśniona i pełna życia, a widoczność porów zostaje zminimalizowana.

Popularnymi dodatkami do pudrów utrwalających makeup są mączka ryżowa (puder ryżowy) czy proszek z pędów bambusa (puder bambusowy) – te naturalne substancje mają zdolność pochłaniania sebum.

CZYTAJ TAKŻE: TOP 5 PODKŁADÓW DO CERY DOJRZAŁEJ, KTÓRE MAJĄ SPF

Przedłużenie trwałości podkładu? Triki na awaryjne sytuacje

Istnieje kilka prostych sposobów, by poprawić stan cery pomalowanej podkładem – można je wykonać w dowolnym momencie w ciągu dnia, a natychmiast poprawią trwałość i wygląd makijażu.

Jeśli masz tendencję do wyświecania się podkładu, w Twojej podręcznej kosmetyczce powinny znaleźć bibułki matujące – te małe chusteczki natychmiast wchłaniają nadmiar sebum i przywracają cerze uczucie świeżości i satynowego wykończenia.

Inny świetny sposób to mgiełka do twarzy lub kwiatowy hydrolat w sprayu. Wystarczy rozpylić go na twarzy w dowolnym momencie dnia i delikatnie wklepać w skórę, by poczuć przyjemne orzeźwienie, a przy okazji delikatnie odświeżyć stan makijażu.

Zdjęcie główne: Instagram @hungvanngo

tagi: podkład | makijaż | triki |

podobne artykuły