PL / EN
ZA CO KOCHAMY ISABEL MARANT

ZA CO KOCHAMY ISABEL MARANT

Nasze ulubione projekty francuskiej designerki, które definiują jej styl

ZA CO KOCHAMY ISABEL MARANT

Czy ta sukienka, którą narysowałaś ma tak wyglądać? Jeśli tak, jutro ją odszyjesz, będziesz w niej chodzić i zobaczymy czy to na pewno jest to, co chcesz zaproponować swojej klientce -  taka postawa, z jaką Isabel Marant zetknęła się na studiach, ostatecznie zdefiniowała jej podejście do projektowania.

PROJEKTANTKA ISABEL MARANT

Marka Isabel Marant podobnie jak jej siostrzana linia Isabel Marant Etoile, to istota paryskości – jej legendarnego szyku, nonszalancji i niewymuszonej elegancji (jak przyznaje sama projektantka, to najtrudniejsza część jej pracy - stworzyć kolekcję w taki sposób, by projekty na takie wyglądały).

ZOBACZ TEŻ: NAJMODNIEJSZE SKÓRZANE PŁASZCZE SEZONU  

Marant, która dołączyła do świata mody dość późno, nigdy nie zabiegała o sławę, dlatego tez być albo nie być w tej branży nigdy nie było siłą napędową jej twórczości. Pasja, wewnętrzna siła i przymus pozostania sobą, działania w zgodzie ze z własnymi przekonaniami i upodobaniami to podstawa równie mocnego stylu, który wypracowała i który – choć o to nie zabiegała – zjednał jej rzeszę wiernych klientek.

ISABEL MARANT – PARYSKI STYL

Mistrzyni kolekcji ready to wear stawia sobie poprzeczkę wysoko; jak sama przyznaje, nie lada sztuką jest stworzyć dajmy na to sukienkę, która jest piekna, ma element nowości, niepowtarzalności, a jednocześnie nie jest typem ubrania na specjalną okazję.

Każda kolekcja ma swoje perełki, it clothes, które natychmiast znikają z półek wirtualnych i stacjonarnych sklepów i które w mgnieniu oka doczekują się swoich sieciówkowych „interpretacji”.

Szerokie ramiona (które podobnie jak nogi ja jej obsesją), jedwabne sukienki boho, skóry, no i oczywiście kultowe buty, np. te z ukrytym wewnętrznym obcasem, na punkcie których oszalały nie tylko Paryżanki – to tylko kilka charakterystycznych dla projektantki motywów.

Sprawdźcie, które projekty definiują styl Isabel Marant! 

ZOBACZ TEŻFRANCUSKIE IT GIRLS 

zdj. główne – Instagram.com/isabelmarant

video

TOM FORD WIOSNA LATO 2019

tagi: Isabel Marant | Isabel Marant Etoile |

podobne artykuły