PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
WYSTAWA „PUNK:CHAOS TO COUTURE” W METROPOLITAN MUSEUM OF ART

WYSTAWA „PUNK:CHAOS TO COUTURE” W METROPOLITAN MUSEUM OF ART

6 maja 2013 w nowojorskim muzeum ruszy wystawa poświęcona wpływowi punka na modę od momentu jego powstania aż do dnia dzisiejszego. Współprzewodniczy jej sama Anna Wintour.

Powołując się na informacje vogue.com wiemy już, czego można będzie się spodziewać wiosną w Metropolitam Museum of Art. 6 maja 2013 rozpocznie się tam, dobroczynną galą otwarcia, kolejna wystawa - tym razem poświęcona kulturze punk. Ekspozycja zatytułowana „PUNK: Chaos to couture” będzie zbiorem ponad 100 projektów dla kobiet i mężczyzn, które zobrazują wpływ punka na modę, od jego powstania do dnia dzisiejszego. Wystawa, której organizatorem jest Andrew Bolton powstanie dzięki Operandi Moda, a współprzewodniczą jej m.in. Rooney Mara i Anna Wintour oraz projektant Riccardo Tisci.


Punk narodził się w połowie lat 70 w piwnicach i garażach, a utożsamiali się z nim najwięksi buntownicy. Jak napisał vogue.com – można go sobie wyobrazić wszędzie, z wyjątkiem Metropolitan Museum of Art. W maju przekonamy się o tym, czy na pewno.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Metropolitan Museum of Art | Punk: Chaos to Couture | Anna Wintour | Rooney Mara | Riccardo Tisci |

podobne artykuły