PL / EN
Wspaniały prezent? Bransoletka na czerwonym sznurku — symbol ochrony i miłości

Wspaniały prezent? Bransoletka na czerwonym sznurku — symbol ochrony i miłości

Doskonały pomysł na prezent z ukrytym przekazem.

Obecnie bransoletka na czerwonym sznurku jest popularną ozdobą wśród Polek. Z chęcią noszą je kobiety w różnym wieku i o innych gustach czy upodobaniach. Dlatego można uznać bransoletkę z czerwonym sznurkiem za uniwersalny pomysł na prezent. W dodatku może być w niej coś magicznego, ponieważ dawniej oznaczała szczęście i ochronę przed złem. Chcesz dać oryginalny prezent przyjaciółce czy partnerce? Sprawdź, dlaczego bransoletka z czerwonego sznurka to wspaniały pomysł na podarunek!

Bransoletka z czerwonym sznurkiem — dlaczego warto dać ją na prezent?

Czerwony sznurek ma bardzo ciekawą historię, która sięga paręset lat wstecz. Jest to ozdoba zgodna z wykładnią kabały, czyli mistyczno-filozoficzną szkołą judaizmu. Według niej czerwony sznurek na lewym nadgarstku chroni osobę, która go nosi przed złym oddziaływaniem świata zewnętrznego, jednocześnie dając siłę, aby mu się przeciwstawić. 

Obecnie mnóstwo osób nosi bransoletki z czerwonego sznurka. Są popularne także wśród gwiazd sportu, dziennikarzy czy aktorek i piosenkarek. Jej znaczenie niektórym z nich kojarzy się z rodzajem indywidualnego amuletu, któremu samodzielnie nadaje się znaczenie. Warto wybrać taką ozdobę na prezent, inspirując się wyjątkową historią czerwonego sznurka. 

To świetny podarunek dla córki czy partnerki, który może symbolizować twoją chęć ochrony jej przed negatywnymi doświadczeniami. Warto ją dodatkowo spersonalizować, wybierając ciekawy grawer czy zawieszkę. Z takiego prezentu zapewne ucieszy się też mama małych dzieci. Czerwony sznurek może przypominać jej, jak dużą ochroną i miłością darzy swoje maluchy. Mnóstwo ciekawych i stylowych takich bransoletek dla pań znajdziesz na https://mokait.com.pl/bransoletki-na-czerwonym-sznurku

Najpopularniejsze zawieszki i ich znaczenia

Obecnie najmodniejsze są celebrytki, czyli ozdoby na nadgarstek z ciekawymi zawieszkami. Mogą być one pozłacane, złote, srebrne albo wykonane z innego, trwałego tworzywa. Zanim zdecydujesz się na jedno z nich, zaobserwuj, jaki rodzaj biżuterii preferuje obdarowywana przez ciebie kobieta. Wiele z nich lubi wyłącznie złote albo tylko srebrne dodatki, dopasowując do nich pozostałe części swojej garderoby. Aby twój prezent był trafiony, powinien trafić w gust osoby, której chcesz go dać. 

Zawieszki na bransoletkach mają szczególne znaczenia. Wśród nich najpopularniejsze są symbole takie jak: serce, nieskończoność, stopy, skrzydła, koniczyny, krzyż albo kółka. Zanim zdecydujesz się na jedno albo parę z nich poznaj symbolikę bardzo modnych zawieszek. Pamiętaj, aby dopasować ją zgodnie z twoimi intencjami. Czego najbardziej życzysz swojej przyjaciółce, żonie czy siostrze?


Serce jest oczywistym wyznaniem miłości. To świetna zawieszka dla zakochanych par. Natomiast bransoletka na czerwonym sznureczku z małymi stopami to rewelacyjny pomysł na prezent dla przyszłej mamy. Może bardzo dobrze sprawdzić się też jako wyraz docenienia troski kobiety o swoich podopiecznych. 

Zawieszkami w kształcie skrzydeł obdarowuje się osoby ambitne, które niedawno uzyskały awans czy zdały ważny egzamin na studiach. Jeżeli chcesz dać bransoletkę z symbolem nieskończoności, zapewne będzie symbolizowała ona trwałość waszej relacji. Natomiast zawieszka w kształcie koniczyny może przynosić szczęście osobie, która ją nosi taką ozdobę na nadgarstku. 

A może bransoletka na czerwonym sznurku z grawerem?

Jeżeli szukasz odpowiedniej bransoletki czerwony sznurek czy zawieszki nie muszą być jedynymi dodatkami tego prezentu dla mamy, żony czy córki. Świetnym pomysłem jest spersonalizowany grawer, który zaskoczy obdarowywaną kobietę. 

Jeżeli nie masz pomysłu, co warto na nim zawrzeć, podpowiemy ci, że nie może być on zbyt długi. Najlepiej sprawdzają się krótkie daty, sentencje czy wyznania. Mogą być również wyrazy, które kojarzą wam się ze wspólnie spędzonymi, szczęśliwymi chwilami. Świetne są też w tej roli imiona dzieci czy współmałżonków, które wygrawerowano na złotych albo srebrnych zawieszkach w kształcie serca. 

Trafiony prezent, czyli jaki? Najważniejsze cechy

Zanim wybierzesz odpowiedni grawer na bransoletkę z czerwonym sznurkiem, koniecznie zastanów się chwilę. Pamiętaj o paru ważnych cechach trafionego prezentu dla bliskiej osoby. Po pierwsze jest on dopasowany no do jej gustu i potrzeb. Co ważne, podarunek jest przygotowany z myślą o niej. Powinien również wywołać on efekt zaskoczenia. 

Warto także zadbać o to, aby ten prezent był praktyczny i użyteczny. Równie istotny dla obdarowywanych bywa to, że podarunek w jakiś sposób łączy go z bliską mu osobą, która mu go daje. W ten sposób, gdy tylko spojrzy na bransoletkę albo zegarek, przypomina sobie szczęśliwe wspólnie spędzone chwile z mężem czy siostrą. 

Mamy nadzieję, że wybierzesz bransoletkę na czerwonym sznurku jako prezent dla bliskiej osoby już dziś. Ma ona nie tylko wyjątkową historię, ale też szereg innych zalet, takich jak zawieszki czy spersonalizowany grawer. Wierzymy, że kobieta, którą obdarujesz taką bransoletką, będzie bardzo zadowolona ze swojego prezentu. Powodzenia!

 

fot. materiały prasowe

Artykuł zewnętrzny

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: biżuteria |

podobne artykuły