PL / EN
WŁOSKI VOGUE PISZE O POLSKIEJ PROJEKTANTCE

WŁOSKI VOGUE PISZE O POLSKIEJ PROJEKTANTCE

Przedstawiamy Wam bliżej zauważoną przez Vogue Italia młodą polską projektantkę Varvarę Frol.

Jaka jest recepta dla młodych projektantów na znalezienie się w magazynie Vogue? Bardzo prosta: „nie robić nic szczególnego, po prostu istnieć w Internecie” – zdradza Varvara Frol.

 

Ta mało znana projektantka wychowana w Rosji została uznana za jedną z najbardziej utalentowanych osób młodego pokolenia. Zauważalne nazwisko pasuje do jej ekscentrycznego stylu. To z rosyjskiego Uralu czerpie swoje inspiracje. W kreacjach Varvary znajdziemy dużo motywów folkowych oraz eksperymentalnych zdobień. Wykończenia, ozdoby, akcesoria – to dla niej hasła przewodnie. Talent najprawdopodobniej odziedziczyła po mamie, która również była projektantką mody i której artystka zawdzięcza naukę szycia i konstrukcji tkanin.

 

Frol zdążyła już poznać wiele europejskich miast, między innymi Moskwę, Kraków, Mediolan. Jak w domu czuje się jednak w Warszawie – to tu mieszka i pracuje. Nie ma natomiast jeszcze swojego butiku – jej projekty dostępne są tylko w Internecie. Po szumie, jaki wywołał wokół niej włoski Vogue na pewno niedługo się to zmieni!

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Vogue | Varvara Frol | moda polska |

podobne artykuły