PL / EN
WIOSNA W KOSMETYCE – OCZYSZCZENIE, NAWILŻENIE I REWITALIZACJA

WIOSNA W KOSMETYCE – OCZYSZCZENIE, NAWILŻENIE I REWITALIZACJA

Wiosna w pełni, dlatego warto zadbać o zdrowy wygląd skóry twarzy, ciała i włosów. Nasz ekspert, dr n.med. dermatolog i certyfikowany lekarz medycyny Pani Magdalena Łopuszyńska z Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Bella, podpowiada, jak dobrać skuteczny zabieg kosmetyczny do indywidualnych potrzeb.

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku. Sprzyja odnowie, skłania do oceny własnego wyglądu, a co za tym idzie do zadbania o skórę, sylwetkę i włosy. Gdy za oknem robi się cieplej porzucamy ciężką odzież na rzecz tej lżejszej i dostrzegamy wówczas mankamenty w wyglądzie naszej skóry. Faktem jest, że gdy nie dbamy o nią właściwie, zima pozostawia negatywne ślady – szary koloryt, brak świeżości i blasku.  Potrzebne jest oczyszczenie, nawilżenie, dotlenienie i kompleksowa rewitalizacja!

 

Ważne jest, by już w czasie pierwszej wizyty w gabinecie ustalić pełny program odnowy skóry twarzy i ciała. Okres wiosny należy zatem wykorzystać szczególnie umiejętnie bowiem upragnione lato czyni na niej najwięcej szkód i nie jest sprzymierzeńcem większości zabiegów kosmetycznych. W okresie letnim obserwujemy szczególnie destrukcyjne działanie czynników środowiska – głównie promieniowania ultrafioletowego. Skóra przypomina więc pole bitwy, dlatego też wiosną musimy jak najlepiej przygotować skórę do walki, wzmocnić ją, zregenerować, by z nowym potencjałem energetycznym przetrwała lato.

 

gabinet kosmetyki lekarskiej Bellafot. materiały prasowe/złuszczanie za pomocą światła laserowego IPL


 

Osobiście z wiosennych zabiegów najbardziej cenię te o działaniu złuszczającym. Może to być mechaniczna mikrodermabrazja, powierzchowne bądź głębokie chemiczne eksfoliacje lub złuszczanie za pomocą światła laserowego IPL. Działanie te uruchamiają niezbędne procesy naprawcze w skórze właściwej – są skuteczne wewnątrz i na zewnątrz – dzięki czemu cera odzyskuje koloryt, jest bardziej napięta, zmniejszają się plamy barwnikowe, liczba zaskórników oraz ilość wydzielanego łoju. Skóra zaczyna wyglądać zdrowo i młodziej, a wewnętrzne procesy zwiększające syntezę kolagenu i elastyny, ulegają naprawie. Przyśpiesza się także metabolizm komórkowy, polepsza się ukrwienie, a tym samym dotlenienie komórek skóry. Zabiegi złuszczające są doskonałe zarówno dla skóry dojrzałej, jak i młodej z tendencją do łojotoku i trądziku.

 

Aktualnie gama zabiegów złuszczających jest tak różnorodna, że bez problemu można opracować program kuracji, który zadowoli każdego pacjenta dopasowując się do jego indywidualnych potrzeb – rodzaju skóry czy nawet trybu pracy. W naszej ofercie dostępne są nawet zabiegi dla osób o skórze wyjątkowo wrażliwej i naczyniowej. Ważne jest, by wszelkie zabiegi złuszczania zakończyć minimum miesiąc przed ekspozycją na słońce, nie zapominając jednocześnie o ochronie przeciwsłonecznej.

 

Prawidłowo dobrany zabieg złuszczający reguluje zachwiane w skórze procesy i przygotowuje skórę do dalszych zabiegów o charakterze kosmetycznym - powierzchownych nawilżających, dotleniających czy regenerujących. W naszej ofercie są kosmetyki zawierające kwas hialuronowy, kolagen, elastynę, wyciągi roślinne, algi morskie, witaminy, mikroelementy, które pod postacią serum, kremów, żeli czy masek wprowadzamy do skóry, a dodatkowe urządzenia, jak ultradźwięki, prądy o różnorodnych parametrach, pozwalają na wprowadzenie tych substancji do skóry.

 

gabinet kosmetyki lekarskiej Bellafot. materiały prasowe/zabieg endermologii


 

Jeśli rozważcie usuwanie owłosienie metodą laserową, wiosna to ostatni dzwonek. Musi minąć bowiem minimum jeden miesiąc między ostatnim zabiegiem a ekspozycją na słońce. Podobnie z resztą jak w przypadku włókniaków, brodawek łojotokowych i innych zmian przerostowych skóry. Powiększanie ust kwasem hialuronowym, wypełnianie zmarszczek hialuronowym, wstrzykiwanie toksyny botulinowej w górne partie twarzy, mezoterapia – to zaś działania możliwe do wykonania przez cały rok, przy zachowaniu właściwej ochrony.

 

Zimowe rozleniwienie nierzadko nasila objawy cellulitu. Walka z nim to nie tylko zabiegi, ale współdziałanie wielu czynników. Etiopatogeneza cellulitu jest złożona - celem jest pobudzenie krążenia krwi i limfy, stymulacja mikrocyrkulacji w komórkach, by usprawnić wydalanie produktów przemiany materii oraz przyspieszyć rozkład tłuszczów. Stosowane substancje aktywne mogą występować w formie peelingu, maseczek, olejków i kremów. Dodatkowe urządzenia jak masaż próżniowy, ultradźwięki, drenaż limfatyczny, elektrostymulacja pozwala wzmocnić efekty substancji kosmetycznych. Obowiązkowo zabiegom powinna towarzyszyć dieta, ćwiczenia fizyczne i rezygnacja z zakładania nogi na nogę podczas siedzenia. Zabronione są natomiast papierosy, alkohol i pokarmy kwasotwórcze.

 

By lepiej przygotować skórę do lata warto też pomyśleć o wewnętrznym wspomaganiu skóry za pomocą nutrikosmetyków. Są to koktajle z witaminami E, C, A, beta karotenem, algami i wolnymi kwasami tłuszczowymi. Substancje czynne zawarte w nurikosmetykach wspomagają naturalne mechanizmy obronne skóry i zwiększają jej moc w walce  z  wolnymi rodnikami. Spowalniają procesy starzenia się poprzez wzmocnienie mechanizmów naprawczych. Stosowanie tych suplementów musi przebiegać umiejętnie i pod kontrolą.

 

 

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

 

Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Bella

 

ul. Piękna 20, Warszawa

 

tel. 22 625 33 00

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Bella | Magdalena Łopuszyńska | pielęgnacja skóry |

podobne artykuły