Logotyp serwisu lamode.info
WIOLA RY. – MARKA UBRAŃ DLA NIEOCZYWISTYCH KOBIET

WIOLA RY. – MARKA UBRAŃ DLA NIEOCZYWISTYCH KOBIET

Jakie trendy zaprezentowała marka?

Spis treści

1. WIOLA RY.: O MARCE

2. WIOLA RY.: KOLEKCJA WIOSNA LATO 2018

WIOLA RY.: O MARCE

Marka Wiola ry. projektuje nowoczesne ubrania dla kobiet ceniących jakość i wyrazistość. Lubi oversize, warstwowość , odwagę i styl. Kobiecość w wydaniu Wiola ry. nie jest bardzo dosłowna, a zostaje ukazana w nieco innym wydaniu. Trochę wycofana, zakamuflowana, mniej czytelna i nie kłująca w oczy, ale wciąż posiadająca unikalne atrybuty. Każda kolekcja oznacza nową inspirację, czy nowe poszukiwania i wszystkie łączy zabawa proporcjami, formą, kolorem oraz detalem.

Właścicielką marki jest Wioleta Rygał - absolwentka projektowania ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w 2012 roku. Swoje doświadczenie zdobywała w pracy w polskich firmach i zagranicznym stażu w A. F. Vandevorst w Antwerpii.

WIOLA RY.: KOLEKCJA WIOSNA LATO 2018

Głównym słowem, którym można opisać kolekcję SS18 jest wdzięczność. Inspiracją i wyjściem do jej stworzenia były wota - całe ściany metalowych obiektów, przypinanych jako podziękowanie za cud. Jest w tym akcie jakaś ogromna tajemnica, sfera w człowieku niesłyszalna, czasami nigdy niewypowiedziana. To co, niewidzialne i wyszeptane w głębi, staje się zaakcentowane i ujawnione. Jednocześnie zachwycające estetycznie są takie powierzchnie metalowych, prostych obiektów - tłoczonych rąk, nóg, oczu, ich nawarstwienie i bogactwo. Ile historii i pięknych zdarzeń jest w nich ukrytych. Historia, którą opowiada projektantka językiem ubioru to igranie między widzialnym a niewidzialnym, zakrytym a odkrytym, to zabawa multiplikacją motywu. Charakterystyczne dla kolekcji są doczepiane doły żakietów, rozporki pokazujące ciało tylko przy ruchu, nawarstwienia wzoru, nieregularne, jakby doczepione falbany.

Wiola ry. SS18

PHOTO: Olga Ozierańska

MODEL: Maria | Malva Models

MODEL: Zuza M | Specto Models

MAKE-UP: Paulina Kurowiak

HAIR: Julia Dzwonkowska

SCENOGRAFIA: Olga Ozierańska, Wioleta Rygał

REKWIZYTY: Monika Rakowska

ASYSTENT: Victor Palimaka

STUDIO: UV Studio

W naszej galerii prezentujemy trendy w wydaniu marki Wiola ry. na wiosnę lato 2018. Zobaczcie sami! 

tagi: Wiola ry. | wiosna lato 2018 | TRENDY |

podobne artykuły