PL / EN
VIRGIL ABLOH – AMERYKAŃSKI PROJEKTANT MODY WYDAJE KSIĄŻKĘ „FIGURES OF SPEECH”

VIRGIL ABLOH – AMERYKAŃSKI PROJEKTANT MODY WYDAJE KSIĄŻKĘ „FIGURES OF SPEECH”

Czy publikacja będzie przewodnikiem dla nowych pokoleń, które chcą rozwijać się w świecie mody i sztuki?

Virgil Abloh, amerykański projektant mody i producent muzyczny, który od marca 2018 jest dyrektorem artystycznym linii męskiej Louis Vuitton, zapowiada nowe przedsięwzięcie w swoim portfolio. W tym roku kreator planuje wydanie książki ukazującej całe spektrum jego twórczości na przestrzeni lat. Jej tytuł będzie brzmiał tak samo jak wystawa, którą współtworzy - „Figures of Speech”. Wydarzenie odbędzie się w czerwcu 2019 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Chicago.

VIRGIL ABLOH – KSIĄŻKA „FIGURES OF SPEECH”

Publikacja Abloh będzie stanowiła przegląd jego dotychczasowego dorobku artystycznego w ciągu ostatnich 20 lat. Amerykanin nie tylko projektował kolekcje ubrań, ale również meble, wnętrza oraz tworzył grafiki. Od 2013 roku, pełni funkcję dyrektora naczelnego Off-White, który założył. W swoim portfolio ma także współpracę z markami, takimi jak Ikea i Supreme. Książkę „Figures of Speech” wzbogacą teksty pisarzy m.in. Michaela Darlinga i Lou Stopparda, którzy jeszcze bardziej zobrazują nam działalność Virgila. Znajdziecie w niej wywiady z reprezentantami sztuki, mody, architektury i designu. Gośćmi będą: Michael Rock, Samir Bantal, Anja Aronowsky Cronberg czy Rem Koolhaas. Ponadto, książkę wzbogacono o 1800 przykładów twórczości Virgila, które do tej pory nie były jeszcze nigdzie publikowane i znajdowały się wyłącznie w jego osobistych folderach.

POLECAMY: VIRGIL ABLOH - POKAZ MODY OFF-WHITE WIOSNA LATO 2019 

Virgil Abloh - książka amerykańskiego projektanta

Premiera książki „Figures of Speech” odbędzie się 16 lipca 2019. Specjalne wydanie w twardej oprawie, jest opatrzona zarówno kolorowymi, jak i czarno-białymi ilustracjami.

video

CHANEL CRUISE 2021/22

tagi: Virgil Abloh | projektanci | biznes | rynek | sztuka |

podobne artykuły