Logotyp serwisu lamode.info
VICTORIA SPRUCE - BUTY Z WYOBRAŹNIĄ

VICTORIA SPRUCE - BUTY Z WYOBRAŹNIĄ

Architektoniczne inspiracje, nietypowe struktury i formy. Zobaczcie, czym wyróżnia się kolekcja butów marki Victoria Spruce na sezon wiosna-lato 2011!

Victoria Spruce to pochodząca z hrabstwa Kent, a mieszkająca w Londynie projektantka butów. Przez kilka lat pracowała dla lokalnych firm z branży obuwniczej, a w tym roku ukończyła prestiżową uczelnię Royal College of Art i zdecydowała się założyć własną markę.

 

Mieszanka różnych stylów architektonicznych, z którą projektantka styka się na co dzień, była inspiracją do jej najnowszej kolekcji obuwia. Jak sama mówi kocha rzeźby, nietypowe budynki i ich struktury, to one są głównym bodźcem dla wyobraźni. W taki też sposób powstała kolekcja na sezon wiosna-lato 2011, w której zauważalne są silne nawiązania zarówno do dzieł architektonicznych, jak też do pomników natury.

 

Podstawowym założeniem butów sygnowanych Victoria Spruce jest ich forma. Nie ma w nich bowiem granicy między obcasem a samym butem - gdyż jak twierdzi projektantka, elementy te powinny być traktowane jako jedność. Taki efekt udaje się jej osiągnąć poprzez odejście od klasycznych metod produkowania, na rzecz innowacji i stałych poszukiwań. W rezultacie powstają modele pełne kontrastów – łączące tradycję, poprzez nawiązanie do natury, z nowoczesnym wzornictwem.

 

Co o nich sądzicie?

tagi: Victoria Spruce | trendy wiosna-lato 2011 | kolekcja |

podobne artykuły