Logotyp serwisu lamode.info
UMALUJ SIĘ JAK DITA VON TEESE

UMALUJ SIĘ JAK DITA VON TEESE

Ikona mody, która nigdy nie ulega trendom – jeśli, jak Dita von Teese, lubisz chodzić własnymi drogami i kochasz styl retro – zainspiruj się jej wizerunkiem!

Dita von Teese, gwiazda burleski i celebrytka, była partnerka ekscentryka Marilyna Mansona, za nic ma sobie zmienne trendy. Kocha styl retro i to wokół niego zbudowała cały swój wizerunek. Inspirują ją lata 40-te i 50-te XX wieku, zarówno w stroju, jak i makijażu. Dita jest konsekwentna i wierna samej sobie – i pasuje to do niej jak ulał!

 

Makijaż w stylu Dity von Teese jest nieco mroczny, kuszący, a jednocześnie bardzo sceniczny. Podstawą jej wizerunku jest porcelanowa cera – niemal dosłownie! Dita von Teese prawie nigdy się nie opala, używa najsilniejszych kremów z filtrem. Jako bazy używa bardzo jasnych podkładów i pudrów. Unika „trupiego” efektu, używając korektorów do maskowania niedoskonałości skóry. Rzadko korzysta z różu, gdyż woli jednolity kolor cery. W zestawieniu z ciemną oprawą oczu i czarnymi włosami, taki makijaż wypada niezwykle korzystnie i ciekawie – tym niemniej, nie jest przeznaczony dla wszystkich. Najlepiej będą w nim wyglądały osoby o "chłodnej" urodzie - szatynki oraz brunetki. Blondynkom radzimy nieco wybrać nieco cieplejsze odcienie i nie rezygnować z różu do policzków.

 

Tancerka podkreśla mocno oczy – używa eyeliner’a z pędzelkiem i maluje wyrazistą, podwiniętą do góry kreskę. Grubo wytuszowane rzęsy optycznie powiększają ciemne oczy Dity. Gdy gwiazda burleski występuje na scenie, często korzysta ze sztucznych rzęs, zdobionych kolorowymi kryształkami, mieniących się blaskiem w  świetle reflektorów – możecie sobie wyobrazić, jaki wywołuje efekt! Ponieważ Dita ma pełne, ładnie wykrojone usta, chętnie sięga po ciemne szminki, w kolorze bordo i czerwonego wina – aby uzyskać taki rezultat, należy bardzo precyzyjnie umalować usta. Najlepiej przed nałożeniem szminki, obrysować kredką w tym samym odcieniu kontur ust. Panie nie mogące się pochwalić tak pełnymi ustami, zachęcamy do używania błyszczących szminek zamiast matowych – odbijające się w nich światło optycznie je powiększy.   

 

Jeśli zatem masz urodę podobnie wyrazistą jak Dita von Teese i kochasz klimaty retro, a jednocześnie nie boisz się odważnych kreacji – styl a’la gwiazda burleski jest dla Ciebie idealny. Zachęcamy do inspirowania się stylem Dity, zwłaszcza teraz, w gorącym okresie karnawału.

tagi: gwiazdy | makijaż | Dita von Teese |

podobne artykuły