PL / EN
UBIERZ SIĘ JAK - ROONEY MARA W STYLU LISBETH SALANDER

UBIERZ SIĘ JAK - ROONEY MARA W STYLU LISBETH SALANDER

Ciężkie buty, czarne dopasowane spodnie, skórzana kurtka motocyklowa, tak prezentowała się wschodząca gwiazda współczesnego kina Rooney Mara w nominowanej do Oscara roli Lisbeth Salander. Ubierz się jak ona!

Salander to postać fikcyjna, bohaterka słynnej sagi Stiega Larssona. Aby wcielić się w jej rolę młoda aktorka Rooney Mara musiała przejść diametralną metamorfozę. Zmieniła fryzurę i kolor włosów, dużo schudła, wytleniła brwi i zrobiła kilka kolczyków na twarzy. Z dnia na dzień z drobnej, niewinnie wyglądającej dziewczyny Rooney przeobraziła się w rozpoznawalną na całym świecie, bardzo stylową gwiazdę. Co więcej, aktorka za rolę Lis Salander otrzymała nominację do Oscara w kategorii Najlepsza Aktorka! Dzisiaj „Dziewczyna z tatuażem” to pełna powagi, świadoma swojego stylu, magnetyzująca kobieta.

 

Stylizacja Rooney Mara w filmie „Dziewczyna z tatuażem” idealnie odzwierciedla osobowość granej przez nią postaci. Salander unika kontaktów z ludźmi i ciężko jest jej nawiązywać znajomości. Dlatego widz może odnieść wrażenie, że szczupła, niezbyt atrakcyjna dziewczyna chowa się przed światem wrzucając na siebie ciężkie, ciemne ubrania. Z drugiej jednak strony skórzana kurtka motocyklowa, ciemne buty na płaskim obcasie i czarne spodnie, które stanowią podstawę jej stylu, wskazują na silny i zdecydowany charakter postaci. Ponieważ Rooney Mara w roli Lis to przede wszystkim niezwykła hakerka i genialna matematyczka, to też po jej wyglądzie widać, że dziewczyna nie przywiązuje zbyt wielkiej uwagi do rzeczy, które nosi.

 

Wrzuć na plecy długą, zwiewną i rozpinaną koszulę, najlepiej w jasnym kolorze, a na to skórzaną, czarną kurtkę. Do wybranych ubrań dodaj czarne, ciemno szare lub brązowe dopasowane rurki i ciężkie jesienne buty. Wybierz buty za kostkę, zdobione łańcuchami, nitami lub innymi rockowymi detalami i dopasuj do nich metalową lub skórzaną biżuterię. Jeżeli tak jak Ronney Mara chcesz sprawić, że charakterystyczny look hakerki stanie się nieco lżejszy i bardziej kobiecy, zastąp ciężką biżuterię długimi, cienkimi, złotymi łańcuszkami z kolorowymi wisiorkami, a na głowę włóż okulary słoneczne.   

Po więcej wskazówek zajrzyj do naszej galerii!

 

Rooney Mara w stylu Lisbeth Salander

fot. East News/ Okulary słoneczne Topshop, cena ok. 96 PLN, pierścionek Aztec Marbled Stone Ring, cena ok. 21 PLN, spodnie Topshop, cena ok. 240 PLN, kurtka Mango Motorcicle, cena ok. 350 PLN, torebka Mango, cena ok. 250 PLN, buty Steve Madden Cablee, cena ok. 495 PLN, koszula Theory, cena ok. 153 PLN, krótki naszyjnik MAWI Entwined, cena ok. 2475 PLN, długi naszyjnik Alicia Marilyn Designs, cena ok. 510 PLN.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Rooney Mara | Lisbeth Salander | stylizacje gwiazd |

podobne artykuły