Logotyp serwisu lamode.info
TRENDY WIOSNA LATO 2012 – WZORY W MODZIE DAMSKIEJ

TRENDY WIOSNA LATO 2012 – WZORY W MODZIE DAMSKIEJ

Wzorowa stylizacja na przyszły wiosenno-letni sezon? We wzory! Dla Was rozpracowujemy nadchodzące trendy.

Wiosna 2011 upłynęła pod znakiem intensywnego koloru, co nie pozostało bez wpływu na trwającą właśnie jesień. Kolory zagościły w modzie na dobre i w najbliższym czasie się to nie zmieni. Tym niemniej, patrząc na kolekcje sezonu wiosna lato 2012, nie sposób nie zauważyć, że prymat przejmują wzory.

 

Rządzą przede wszystkim printy etno (Etro, Michael Kors) inspirowane kulturą afrykańską oraz motywy czerpiące wprost z op-artowych kompozycji rodem z lat 60 (Prada, Bottega Veneta, Marni, Fendi). Świetnie mają się również „dziecięce” wzory – samochody i dziewczęce kwiatki (Prada), dojrzałe, soczyste warzywa (Dolce&Gabbana). Warto też zwrócić uwagę na roślinno-indyjsko-cygańskie motywy (Roberto Cavalli, Emilio Pucci, Missoni, D&G).

 

tl_files/COMMUNITY/AAAAA KOLAZE/2012 SS TRENDY/wzory.jpgfot. East News (Jil Sander,Stella McCartney, Missoni, Isabel Marant, Dior)


 

Wiemy, że wzory potrafią być zdradliwe i optycznie zmieniać proporcje sylwetki. Ale projektanci zdają się tym nie przejmować. Ochoczo tworzą total look lub zestawiają przeróżne motywy, zmuszając nas do wnikliwej obserwacji. Nam pozostaje życzyć Wam, drodzy Czytelnicy, odwagi i zachęcamy do – rozsądnych – eksperymentów. Na szczęście, przed nami jeszcze zima – mamy zatem czas, by oswoić się z tym, co przyniesie nam następny sezon.

tagi: trendy wiosna lato 2012 | trendy 2012 | wzory | printy | moda damska |

podobne artykuły