Logotyp serwisu lamode.info
TRENDY NA SKLEPOWYCH PÓŁKACH WIOSNA 2015 – WIELKIE MARKI W SIECIÓWKACH

TRENDY NA SKLEPOWYCH PÓŁKACH WIOSNA 2015 – WIELKIE MARKI W SIECIÓWKACH

Popularne sieciówki także w tym sezonie dość mocno inspirowały się tym, co w swoich ostatnich kolekcjach zaproponowały śwatowe domy mody. Zobaczcie! 

Można pokusić się o stwierdzenie, że trendy lansowane na wybiegach przez światowe domy mody najprościej i najszybciej można znaleźć w sieciówkach. Popularne marki co sezon bacznie przyglądają się temu, co w swoich najnowszych kolekcjach proponują najlepsi projektanci, by następnie przenieść swoje spostrzeżenia na sklepowe półki. Rezultaty są bardzo często nieprzyzwoicie idealną kopią pierwowzoru, a dla wielu modowych laików, po prostu identyczne.

 

Zobaczcie, jakimi charakterystycznymi detalami czy krojami zainspirowało się ostatnio kilka popularnych firm.  

 

TRENDY NA SKLEPOWYCH POLKACH - WIOSNA 2015/1.jpg

źródło: net-a-porter.com, zara.com - Spódnica Chloé i Zara

 

Denimowe mini spódniczki, które wyraźnie zaakcentowały na wybiegach powrót mody lat 70., mogliśmy zobaczyć m.in. u marki Chloé. Motyw ten bardzo umiejętnie wykorzystała również hiszpańska Zara, inspirując się nie tylko krojem, ale także detalami w postaci kieszeni i guzików. 

 

 

TRENDY NA SKLEPOWYCH POLKACH - WIOSNA 2015/2.jpg

źródło: zara.com, mytheresa.com - Torba Zara i Loewe

 

Projekty marki Loewe wielu kojarzy przede wszystkim z torbami. Nic więc dziwnego, że jeden z motywów przewodnich, czyli charakterystyczną „plecionkę”, postanowiła wykorzystać w ramach swoich projektów również Zara. W efekcie, w popularnym sklepie znajdziemy model, co prawda o innym kroju, ale również wykonany z zamszu i bez wątpienia, ze zwracającym uwagę wzorem. 

 

 

TRENDY NA SKLEPOWYCH POLKACH - WIOSNA 2015/3.jpg

źródło: topshop.com, net-a-porter.com - Sukienka Topshop i Helmut Lang

 

Przykładem projektu, w którym inspirację można krótko określić jako „1:1” jest zakładana sukienka Topshop, którą odrobinę wcześniej zaprezentował już światu w oryginalnej wersji Helmut Lang. W oczy rzuca się tutaj nie tylko kolor i fason, ale także detal w postaci paska z metalową klamrą. 

 

 

TRENDY NA SKLEPOWYCH POLKACH - WIOSNA 2015/4.jpg

źródło: matchesfashion.com, zara.com - Buty Stella McCartney i Zara

 

Fashionistki na całym świecie zdążyły już oszaleć na punkcie półbutów na koturnie od Stelli McCartney, która promuje je, jako najgorętszy fason tego sezonu. Wszyscy zauroczeni tym projektem, których niestety nie stać na oryginał, bardzo podobny fason mogą znaleźć w ofercie sklepu Zara.  

 

 

TRENDY NA SKLEPOWYCH POLKACH - WIOSNA 2015/5.jpg

źródło: net-a-porter.com, hm.com - Szorty Chloé i H&M

 

Podobnie jak wspomniany wcześniej denim, zamsz wyraźnie zawojował ostatnie kolekcje kilku czołowych domów mody. Inspiracji zamszowymi szortami Chloé dopatrzyliśmy się m.in. u szwedzkiej sieciówki H&M. 

 

 

TRENDY NA SKLEPOWYCH POLKACH - WIOSNA 2015/6.jpg

źródło: mansurgavriel.com, parfois.com - Torebka Mansur Gavriel i Parfois

 

Kultowy już worek od Mansur Gavriel, to od kilku sezonów jeden z najbardziej pożądanych modeli torebki na świecie. Niestety, ok. 2000 tys. złotych za torebkę jest dla wielu inwestycją trudną do zrealizowania. Z pomocą przychodzi więc marka Parfois, która w swojej ofercie proponuje wręcz identyczne formy w kilku różnych odcieniach. 

 

tagi: trendy wiosna lato 2015 | trendy wiosna 2015 | trendy na wiosnę 2015 | Parfois | Topshoop | Helmut Lang | Chloé | Mansur Gavriel | Loewe | Stella McCartney | TRENDY | Chloe | ZARA | H&M |

podobne artykuły