PL / EN
TRENDY NA JESIEŃ 2013 WEDŁUG POLSKICH BLOGERÓW I STYLISTKI ZOSI ŚLOTAŁY

TRENDY NA JESIEŃ 2013 WEDŁUG POLSKICH BLOGERÓW I STYLISTKI ZOSI ŚLOTAŁY

Jakie tendencje królują wśród polskiej blogosfery? Co na pewno zagości w szafie znanej stylistki, Zosi Ślotały? Sprawdźcie!

Za nami kolejna już edycja Śniadania Blogerów, podczas którego neorenesansowe wnętrza prestiżowego Hotelu Bristol, wypełniły się tłumem wielbicieli mody o nietuzinkowym wyczuciu stylu. My postanowiliśmy wykorzystać tę sytuację i specjalnie dla Was spytaliśmy siódemkę wpływowych członków polskiej blogosfery  znaną stylistkę Zosię Ślotałę o ich ulubione, jesienne tendencje. Krata, skóra, płaszcze, a może moro? Przeczytajcie, co przez najbliższe pół roku będą nosić m.in. Oliwia Kijo, Łukasz Kuleta, Katarzyna Chocyk, Joanna Woźniak czy Magda Samborska!

 

 

 

 

Olivia Kijo, autorka bloga variacje: Ja w swojej szafie przede wszystkim widziałabym różowy płaszcz – co dziwne, bo jest to kolor zupełnie nie mój. Zupełnie nie lubię takich kolorów, można by powiedzieć dziecięcych czy infantylnych, ale myślę, że ten różowy płaszcz to totalny odjazd. Bardzo spodobały mi się także ubrania w prążki, które pojawiły się na pokazie m.in. Stelli McCartney. Od razu podbiły moje serce! Płaszcze, spódnice, spodnie – po prostu wszystko. Myślę, że krata też jest takim mocnym trendem w tym sezonie. Co jeszcze? Grube swetry i kamizelki. Tych drugich jestem ogromną fanką, więc na pewno kamizelki w sezonie jesień zima będę wykorzystywać bardzo często. Może jeszcze w opozycji do zimowych swetrów i grubych płaszczy, myślę, że bardzo fajnym rozwiązaniem pod wspomniane rzeczy są takie ultra cienkie topy na cienkich ramiączkach. Co do butów to myślę, że wysokie kozaki to tez jest strzał w dziesiątkę.

 

 

Olivia Kijofot. Jakub Pleśniarski LAMODE.INFO/Olivia Kijo

 

 


Magda Samborska, autorka bloga Rebellook: Jeżeli chodzi o pokazy to wydaje mi się, ze nic nowatorskiego niestety nie zauważyłam. Dalej będę inwestować w to, co już konsekwentnie od jakiegoś czasu robię, czyli ubieranie się raczej w obszerne, oversize’owe rzeczy głównie w ciemnych, stonowanych barwach. Myślę, że to jest klasyka. Wszyscy w tym momencie stawiają także przede wszystkim na kratę, która i moim zdaniem jest obowiązkowym motywem w sezonie.

 

 

Magda Samborskafot. Jakub Pleśniarski LAMODE.INFO/Magda Samborska

 

 

 

Klaudia Markiewicz, autorka bloga Nonszalancka: A propos trendów na nadchodzący sezon, to bardzo podoba mi się stwierdzenie, którego ostatnio użył Marc Jacobs, stwierdzając, że one po prostu się skończyły i nie występuje już takie zjawisko jak tendencje. Jeśli projektanci pokazują w swoich kolekcjach coś co się powtarza, to nie jest to główny cel całego pokazu i ja w pełni się z tym zgadzam. W takim natłoku tego, co jest modne naprawdę można się pogubić i uważam, że należy podążać za stylem, a nie za tendencjami. W nadchodzącym sezonie postawię na klasykę. Odchodzę od koloru, co w moim przypadku jest przełomowe, gdyż do tej pory miałam tylko kolorowe rzeczy w swojej szafie. Teraz postanowiłam, że zdecydowanie od tego odejdę. Przytłacza mnie to, co się obecnie dzieje na świecie w dziedzinie mody, dlatego chcę pozostać przy klasyce, czyli czerni i bieli.

 

 

Klaudia Markiewiczfot. Jakub Pleśniarski LAMODE.INFO/Klaudia Markiewicz

 

 

 

Łukasz Kuleta, autor bloga my anatomy of fashion: Na pewno, w tym sezonie, w mojej szafie będą dominować 3 kolory – biel, czerń i szarości. Powoli już to wszystko kompletuję. Bardzo zainspirowałem się wszystkimi pokazami i myślę, że będzie to pewnego rodzaju powrót do minimalizmu oraz połączenie klasyki ze sportem. Klasyczna góra i sportowy dół – właśnie takie mieszanie sportowych rzeczy z eleganckimi, co jeszcze kilka sezonów temu było uważane za faux pas, jest teraz jednym z najgorętszych trendów. Według mnie jest to pewnego rodzaju powrót lat 90.

 

 

Łukasz Kuletafot. Jakub Pleśniarski LAMODE.INFO/Łukasz Kuleta

 

 

 

Joanna Białaszek-Woźniak, autorka bloga JOANNABIAWO (dawniej Fashioneria): Na pewno grunge. Postawię na skóry, koszule w kratę – takie w stylu Nirvany. Bardzo podoba mi się także chłopięca sylwetka i rzeczy „wypożyczone” z męskiej szafy. To na pewno znajdzie się w mojej szafie i już się znajduje, a to dlatego, że uwielbiam podkradać rzeczy z szafy męża!

 

 

Joanna Woźniakfot. Jakub Pleśniarski LAMODE.INFO/Joanna Białaszek-Woźniak

 


 

Asia Kunc, autorka bloga Lumpexoholiczka: Ja prawdopodobnie pozostanę wierna temu, co towarzyszy mi już od kilku sezonów – proste rzeczy, minimalistyczne zestawienia, tworzone przy połączeniu czerni i bieli. Stwierdziłam, że chcę budować swoją szafę w bardziej przemyślany sposób. Nie chcę rzucać się łapczywie na wszystkie trendy, które nas teraz zbombardowały i bombardują w ostatnim czasie. Prostota oraz biel i czerń – tego się raczej trzymam.

 

 

Asia Kuncfot. Jakub Pleśniarski LAMODE.INFO/Asia Kunc

 

 

 

 

Zosia Ślotała, stylistka: Na pewno oversize’owe marynarki i płaszcze, takie, które „pożyczyliśmy” od swojego chłopaka, ojca. Właśnie to widzieliśmy na wybiegach czołowych projektantów, m.in. u Stelli McCartney oraz SportMax. Zarówno te pastelowe jak i o bardziej nasyconych kolorach. Oprócz tego punk, który dumnie wkroczył i zawojował prawie wszystkie wybiegi.  Wracają lata 70.! To wszystko wraca, tylko w nowej formie, w wersji 2014. My na nowo możemy to odkryć, bo jest to trend, który daje nam dużo możliwości i wielkie pole do popisu.

 

 

Zosia Ślotałafot. Jakub Pleśniarski LAMODE.INFO/Zosia Ślotała

 

 

 

Zajrzyjcie do galerii i sprawdźcie całą relację z Śniadania Blogerów.

 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: trendy jesień 2013 | Zosia Ślotała | trendy według blogerów | Olivia Kijo | variacje | Rebellook | catwalk | Katarzyna Chocyk | Nonszalancka | Klaudia Markiewicz | Łukasz Kuleta | My anatomy of fashion | JOANNABIAWO | Warsaw Fashion Weekend | Asia Kunc |

podobne artykuły