Logotyp serwisu lamode.info
TRENCZ – DAMSKO-MĘSKI OBOWIĄZEK

TRENCZ – DAMSKO-MĘSKI OBOWIĄZEK

Płaszcz typu trencz to pozycja, której nie może zabraknąć w żadnej szafie – w sezonie wiosna-lato 2011 zagoszczą w damskiej i męskiej modzie.  

Historia tych płaszczy sięga ponoć końca XIX wieku. O pierwszy projekt legendarnego prochowca odwieczny spór toczą dwie brytyjskie marki – Burberry oraz Aquascutum. Choć początki trenczów są mgliste, wiemy na pewno, że popularność zdobyły one podczas pierwszej wojny światowej – ze względu na ich praktyczność (były nieprzemakalne) nosili je żołnierze armii brytyjskiej i francuskiej.

 

Z okopów prochowce szybko przeniosły się londyńskie ulice i stały się okryciem dżentelmenów. Dziś noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni – są wyznacznikiem klasycznej elegancji i niewymuszonego szyku. Najbardziej pożądane są oczywiście prochowce Burberry.

 

Klasyczny trencz jest dwurzędowy, ma kołnierz oraz pasek i sięga do kolan. Obecnie „wariacji” na temat trenczów jest mnóstwo – mogą być one jednorzędowe i w różnych kolorach, często są krótsze niż do kolan. Sprawdzają się wiosną i jesienią, gdy pogoda jeszcze jest niepewna – warto zainwestować w jeden, najlepiej dobrej jakości, gdyż będzie służył nam przez lata.  

 

tl_files/trendy/must have/TRENCZ SS 2011/kolaz.jpgfot. East News (Marc by Marc Jacobs, Marc by Marc Jacobs, Michael Kors, Michael Kors, Burberry Prorsum, Burberry Prorsum)

tagi: must have | wiosna-lato 2011 | TRENDY |

podobne artykuły