PL / EN
TEDDY QUINLIVAN -  COMING OUT TRANSPŁCIOWEJ MODELKI

TEDDY QUINLIVAN - COMING OUT TRANSPŁCIOWEJ MODELKI

Modelka mierzy sie z falą dyskryminacji i niezrozumienia.

TRANSGENDEROWA MODELKA TEDDY QUINLIVAN – GŁOSNY COMING OUT

Choć zwykło się myśleć o modzie (skądinąd nie bez powodu) jako targowisku próżności, ta branża może przypisać sobie zasługi wykraczające poza ramy jej samej.

IDEA TRANSGENDER W MODZIE I ODNIESIENIA FEMINISTYCZNE W MODZIE 

Moda jest obszarem, który chętne eksploatuje trudne kwestie i przybliża kłopotliwe czy konfliktogenne zagadnienia przez prosty zabieg nadania im nowego, neutralnego kontekstu, dlatego też wielu wyrzutków odżegnywanych od czci i sławy, jak choćby przedstawiciele środowisk LGBTQ właśnie w tej dziedzinie znajduje schronienie, zrozumienie i należyty szacunek, a także często pole dla nieskrępowanej twórczości.

TRANSGENDEROWE MODELKI

Choć Hari Nef, ulubienica Alessandro Michele czy Andreja Pejić, jako czołowe przedstawicielki transgenderowej społeczności modelek, przecierają szlak innym nie mieszczących się w sztywnych ramach płci młodym adeptkom modelingu. Do ich grona dołącza kolejna fantastyczna, nietuzinkowa osobowość.

TEDDY QUINLIVAN - TRANSGENDEROWA MODELKA 

Teddy Quinlivan, która w ubiegłym sezonie w trakcie tygodni mody w Nowym Jorku pojawiła się m.in. na wybiegach u Jeremy’ego Scotta, Caroliny Herrery i Diane Von Furstenberg, orędowniczka w walce o równe prawa i szacunek względem osób transpłciowych, jak podaje CNN/CNN Style, swój głośny coming out uzasadnia następująco:

TEDDY QUINLIVAN - COMING OUT

Zdecydowałam się ujawnić, że jestem transpłciową kobietą z uwagi na obecny klimat polityczny ogarniający świat, a w szczególności Stany Zjednoczone. Za rządów Obamy wiele zmieniło się na lepsze, ale od czasu, gdy władzę przejęła nowa administracja, obserwuję gwałtowny odwrót od tych zmian. Odnotowywana jest przemoc wobec osób transpłciowych, szczególnie transpłciowych kobiet o innym kolorze skóry… To decyzja polityczna, ale robię to również dla siebie. Byłam gotowa na coming out, ale myślę, że czasy, w których obecnie żyjemy, sprawiły, że ta potrzeba stała się jeszcze ważniejsza i pilniejsza. 

Jak myślicie, kiedy doczekamy czasów, w których kwestie tożsamości płciowej przestaną być absorbujące społecznie, a osoby zmieniające płeć przestaną doświadczać z tego powodu przemocy?

video

GUCCI JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: Teddy Quinlivan | transgender | gender | modelki |

podobne artykuły