Logotyp serwisu lamode.info
T-Rex w świątecznym swetrze w Muzeum Historii Naturalnej. Brawa dla zespołu marketingowego!

T-Rex w świątecznym swetrze w Muzeum Historii Naturalnej. Brawa dla zespołu marketingowego!

Ten świąteczny akcent stał się tradycją londyńskiego muzuem.

Jedną z głównych atrakcji na mapie Londynu jest Muzeum Historii Naturalnej. W imponującym budynku w kryje się około 80 milionów obiektów z obszaru m.im. botaniki, mineralogii czy paleontologii. Bez wątpienia najpopularniejszą przestrzenią tego muzeum jest Galeria Dinozaurów, której twarzą na przestrzeni lat stał się animatroniczny Tyrannosaurus Rex. Każdego roku to on zwiastuje rozpoczęcie sezonu świątecznego - to wtedy kuratorzy ubierają go w inny sweter w duchu zrównoważonej mody. Tym razem nie było inaczej!

Świąteczny sweter T-Rexa z Muzeum Historii Naturalnej to już tradycja. W tym roku od listopada do końca grudnia odwiedzający mogą podziwiać Tyrannosaurusa Rex ubranego w wełniany projekt rodzinnej firmy Jack Master z manufakturą w Leicester. Sweter został wykonany w 60% z recyklingowanej bawełny i w 40% poliestru pozyskanego z recyklingu butelek. Drobne rysunki umieszczone na swetrze przedstawiają szkielety najpopularniejszych dinozaurów, a w tym Titanosaura, którego dotyczy czasowa wystawa w Muzeum Historii Nauturalnej.  Jak podało muzuem, sweter T-Rexa waży 12 i pół raza więcej niż zwyczajny dziecięcy sweter - jego wymiary mierzy się w metrach, a nie centymetrach.

Przeczytaj też: CENY BILETÓW DO MUZEÓW STALE ROSNĄ. RÓWNIEŻ U GUGGENHEIMA

Cieszymy się, że możemy pokazać tegoroczny ekskluzywny świąteczny sweter na jednym z naszych najsłynniejszych prehistorycznych mieszkańców. […] Wszystkie wpływy z oferty świątecznych swetrów będą nadal wspierać nasze niesamowite programy publiczne i pracę naukową — powiedzieli Sam Barnes i Francesca Peroni, retail commercial manager oraz visual merchandisera. 

Wełniany sweter to nie jedyny świąteczny akcent w stylizacji T-Rexa. Dinozaur został ubrany w czerwoną czapkę mikołaja, a tuż za nim znajduje się makieta przedstawiająca śnieżny Londyn.

Zobacz również: GDZIE JECHAĆ NA JARMARK ŚWIĄTECZNY W EUROPIE? TE MIEJSCA BĘDĄ IDEALNE NA WYJAZD W LISTOPADZIE I GRUDNIU

Zdjęcie główne: Unsplash

tagi: muzea | wystawy | Londyn | podróże |

podobne artykuły