PL / EN
SZTUCZNE FUTRA – NAJGORĘTSZY TREND SEZONU 2018

SZTUCZNE FUTRA – NAJGORĘTSZY TREND SEZONU 2018

Powrót krótkich kolorowych futer i okryć wierzchnich charakterystycznych dla Złotej Ery Hollywood!

 

Modzie na prawdziwe futra sprzeciwiła się Brigitte Bardot, która od lat jest orędowniczką ochrony praw zwierząt. Chociaż projektanci mody nie rezygnują z tego elementu garderoby, kojarzonego z ciepłem, szykiem i luksusem, to proponują pewne zamienniki - sztuczne futra wykonane z bawełny, wełny czy włókien poliamidowych, doskonale imitujące oryginał.

FUTRA: HISTORIA MODY

W II połowie XIX wieku futra wypromowała francuska firma Revillon, która użyła tego materiału do projektowania okryć wierzchnich. Nowy trend błyskawicznie pokochały kobiety, jednak ze względów obyczajowych mogły je nosić głównie mężatki. Panny natomiast podkreślały swoje stylizacje za pomocą skromniejszych futrzanych akcentów. Wówczas najgorętszym hitem sezonu okazały się modele szyte z norek. Jednak wysoka cena sprawiła, że w 1929 roku zaczęto produkować tańsze sztuczne futra wykonywane z włosia alpaki. W latach 50. XX wieku wymyślono okrycia wierzchnie z tzw. „misia”, a dzięki innowacyjnej technice farbowania można było uzyskać ich rozmaite kolory.

Futro: 1. Zara, 449 pln 2. Helmut Lang/Mytheresa, 950 eur 3. Tibi/Harrods, 3200 pln (kolaż Lamode.info)

SZTUCZNE FUTRA: TRENDY JESIEŃ ZIMA 2018/19

W tym sezonie ponownie królują futra pokryte zwierzęcym printem, zarówno te klasyczne i długie aż do ziemi, nawiązujące do Złotej Ery Hollywood, jak i krótkie oraz kolorowe, które nosimy z dopasowanymi spodniami typu rurki. Prym wiodą okrycia wierzchnie z ciepłego misia, stanowiące barierę ochronną przez mroźną porą roku. Niektóre modele sztucznych futer wyglądają tak jakby były pokryte farbą, dzięki zastosowaniu kilku barw naraz. Do sukienek midi pasują natomiast jednolite warianty przewiązane paskiem w talii, które sprawdzą się przy okazji wieczornego wyjścia. Alternatywą dla kożuchów są futrzane bombery i kurtki na suwak. 

POLECAMY: TRENDY JESIEŃ ZIMA MODA DAMSKA 2018/19 

SZTUCZNE FUTRA: POKAZY MODY JESIEŃ ZIMA 2018/19

Sztuczne futra dominowały na pokazach światowych domów mody w rozmaitej postaci. Podczas prezentacji Toma Forda modelki maszerowały w cętkowanych, kolorowych wariantach, które nosiły do skórzanych spodni. Jednolite modele z poszerzanymi ramionami promowano na wybiegu Blumarine. Z kolei, dwukolorowe okrycia wierzchnie z długim włosiem przewijały się na jesienno-zimowym pokazie Libertine.

Futra na pokazie: 1. Libertine 2. Son Jung Wan 3. Tom Ford 4. Blumarine (fot. East News)

video

BOTTEGA VENETA JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: futro | jesień zima 2018/2019 | shopping | historia mody | TRENDY |

podobne artykuły