Logotyp serwisu lamode.info
SZALONA MIŁOŚĆ – YVES SAINT LAURENT

SZALONA MIŁOŚĆ – YVES SAINT LAURENT

Weź udział w konkursie i wygraj bilety do kina na film ,,Szalona miłość – Yves Saint Laurent’’. Zobacz trailer filmu i poznaj szczegóły konkursu!

27 maja 2011 miała miejsce premiera kinowa filmu ,,Szalona miłość – Yves Saint Laurent’’, przedstawiającego kulisy kariery i życia prywatnego francuskiego kreatora mody.

 

Yves Saint Laurent to najsłynniejszy projektant XX wieku, twórca wyjątkowego królestwa mody, a także cennej kolekcji dzieł sztuki, wśród których znalazły się obrazy Picassa i Matisse’a, antyczne egipskie statuetki, jak również XVII-wieczne chińskie rzeźby i autoportrety. W filmie widzimy wzloty i upadki życia Laurenta: jego prace, kolekcje, kulisy długotrwałego związku z businessowym partnerem i kochankiem - Pierrem Bergé, a także kulisy podjętej wspólnie decyzji o sprzedaży ich wspólnej kolekcji dzieł sztuki. Odbyła się ona na specjalnie zorganizowanej aukcji, którą nazwano „aukcją stulecia”, bo zyski przekroczyły sumę kilkudziesięciu milionów dolarów.

 

Film jest osobistym hołdem na rzecz dekadencji i piękna, złożonym słynnemu projektantowi za jego konsekwentną postawę, łamiącą wszelkie obowiązujące wówczas zasady i granice myślenia oraz działania. Laurent nie tylko stworzył bowiem znaną na świecie kolekcję dzieł sztuki i ubrań, lecz jako pierwszy wykorzystał na wybiegu czarnoskóre i azjatyckie modelki. A wszystko działo się przecież w czasach, gdy równość rasowa nie była powszechną praktyką w świecie mody.     

 

„Moda przemija, ale styl jest wieczny” - mawiał Yves Saint Laurent. Ten film jest próbą pokazania unikalnego stylu życia i  pracy niekwestionowanej ikony XX – wiecznego świata mody.

 

Zobacz trailer filmu ,,Szalona miłość - Yves Saint Laurent''.

 

 

 

WYNIKI KONKURSU!

 

Zaproszenia na film ,,Szalona miłość – Yves Saint Laurent’’ otrzymują:

 

1. Ewelina S.
2. Arkadiusz K.
3. Klaudia D.
4. Karolina S.

 

Zaproszenia ważne są dla dwóch osób. Seans, podczas którego można je zrealizować, odbędzie się 1 czerwca 2011r. o godz. 17:45 w Kinotece w Warszawie.

 

tl_files/COMMUNITY/LAMODE POLECA/SZALONA MILOSC/YSL-L-Amour-Fou.jpgfot. materiały prasowe / Szalona miłość - Yves Saint Laurent

tagi: Yves Saint Laurent |

podobne artykuły