Logotyp serwisu lamode.info
STELLA MCCARTNEY UBIERA DRUŻYNĘ OLIMPIJSKĄ WIELKIEJ BRYTANII

STELLA MCCARTNEY UBIERA DRUŻYNĘ OLIMPIJSKĄ WIELKIEJ BRYTANII

Stella McCartney przechodzi do historii jako pierwsza projektantka mody, która stworzyła kolekcję ubrań dla drużyny olimpijskiej Wielkiej Brytanii! Zobaczcie sportowy styl oczami sławnej desingerki!

Stella McCartney projektantka znana z funkcjonalnej i eleganckiej mody wyszła poza ramy swojego dotychczasowego stylu. Przy współpracy z firmą Adidas – oficjalnym sponsorem drużyny olimpijskiej Wielkiej Brytanii – stworzyła kolekcję uniformów, w których podczas nadchodzących igrzysk w Londynie wystąpią sportowcy.

 

McCartney jako dyrektor kreatywny projektu była odpowiedzialna za design ubrań dla ponad 900 sportowców z 46. różnych dyscyplin. Wszystkie elementy wykonane zostały z materiałów przyjaznych środowisku i zachowane w tradycyjnych brytyjskich barwach – białym, czerwonym i niebieskim.

 

Niezwykle ważne było dla mnie, aby z jednej strony podkreślić tożsamość i jedność zespołu, poprzez nawiązanie do tradycji, z drugiej zaś nawiązać do nowoczesnego wzornictwa – komentuje projektantka, najbardziej dumna jestem z kolei z tego, że udało mi się do strojów dla pań przemycić odrobinę kobiecości – dodaje.

 

Zajrzyjcie do galerii i poczujcie przedsmak sportowego święta!

tagi: sport | Stella McCartney | ADIDAS |

podobne artykuły