Logotyp serwisu lamode.info
START FASHION DESIGNER AWARDS 2016

START FASHION DESIGNER AWARDS 2016

Ruszyła 8. edycja konkursu! Poznajcie szczegóły projektu, któremu patronujemy!

Wystartowała 8. edycja Fashion Designer Awards, tym razem pod hasłem „Tribute to Colors”, a LAMODE.INFO patronuje tegorocznemu projektowi. W tym roku porzucamy tajemniczość nocy w odcieniach czerni i szarości na rzecz energetycznych barw. Bogata paleta soczystych kolorów jest inspiracją dla tegorocznych uczestników konkursu, którzy będą mieli szansę zaprezentować swoje kolekcje szerokiej publiczności i zawalczyć o atrakcyjne nagrody, w tym staże w atelier w Polsce i za granicą.

 

Fashion Designer Awards organizowany jest od 2008 roku, a jego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis. "W poprzedniej edycji królowała czerń. Tegoroczny temat jest hołdem dla koloru, wszystkich barw, odcieni, pełnej palety, niech to ona właśnie w nieograniczony sposób inspiruje naszych uczestników - w tej edycji nie ma barier, jest tylko szał koloru" – tłumaczy autorka projektu.

 

FDA to jedyny tego typu projekt w Polsce, który łączy najlepsze nazwiska ekspertów i osobowości świata mody z młodymi talentami. Konkurs skierowany jest do zdolnych, ambitnych i początkujących designerów, pragnących pogłębiać swoją wiedzę w zakresie projektowania ubioru i marzących o stażu w zagranicznym domu mody. Od pierwszej edycji konsekwentnie gwarantuje swoim finalistom realną szansę zaistnienia w mediach, zdobycia doświadczenia na stażach w atelier w Polsce i za granicą, poszerzenia horyzontów i wzbogacenia portfolio. Co roku honorowym przewodniczącym jury jest zagraniczny projektant, który oprócz zaprezentowania swojej kolekcji na uroczystej gali finałowej zaprasza zwycięzcę na staż do swojego atelier. W tegorocznej puli nagród są również czek na 15.000 zł i stypendia od MSKPU, wyjazd na Premier Vision do Paryża, z Whirpool – partnerem strategicznym FDA oraz staż w dziale stylizacji TVN. Uczestnicy konkursu to dziś doceniani młodzi designerzy, którzy zgodnie twierdzą, że ich kariera w świecie mody nabrała rozpędu po tym doświadczeniu.

 

Zmagania konkursowe w 8. edycji oceni grono jurorów, m.in.: Joanna Horodyńska, Michał Szulc, Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan z Bizuu, Lidia Kalita, Agnieszka Maciejak, Tomasz Ossoliński, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Paulina Sykut, Macademian Girl, Marieta Żukowska czy Dorota Williams.

 

 

FASHION DESIGNER AWARDS – ETAPY:

 

 

 1. do 15 lutego 2016 – OSTATNI DZIEŃ NA PRZESYŁANIE ZGŁOSZENIA

 2. LUTY/ MARZEC  2016 – I i II  OBRADY JURORÓW

 3. 2 KWIETNIA 2016 – PÓŁFINAŁ w GALERII MOKOTÓW

 4. MAJ 2016 – GALA FINAŁOWA

więcej na www.fashiondesignerawards.com.pl

 

tagi: FDA | Fashion Designer Awards | Fashion Designer Awards 2016 | konkurs Fashion Designer Awards | jury Fashion Designer Awards | Fashion Designer Awards Tribute to Colors |

podobne artykuły