PL / EN
SKÓRA SUCHA I ODWODNIONA? – MARKA BIODERMA WIE, JAK TEMU ZAPOBIEC

SKÓRA SUCHA I ODWODNIONA? – MARKA BIODERMA WIE, JAK TEMU ZAPOBIEC

Przyczyn powodujących suchość skóry jest wiele, ale sposób zapobiegania temu jeden – odpowiednia pielęgnacja. Marka Bioderma przedstawia specjalistyczne kosmetyki dla skóry twarzy i ciała, które zapewnią jej właściwy poziom nawilżenia.

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, na kondycję skóry naszego ciała i twarzy wpływa bardzo wiele czynników. Bez względu na porę roku permanentnie działają na nią czynniki wewnętrzne i zewnątrzpochodne - ekspozycja na słońce, wiatr, wysokie temperatury przy małej wilgotności powietrza, mróz, klimatyzacja, zbyt częste kąpiele czy też uwarunkowania genetyczne i zwyczajnie, choroby skóry.

 

Podstawą w pielęgnacji skóry jest więc jej systematyczne nawilżanie i natłuszczanie, których celem jest regeneracja uszkodzonej bariery naskórkowej, zatrzymanie wody w naskórku oraz zapobieganie możliwym powikłaniom. Zaburzenia budowy płaszcza hydrolipidowego występującego na powierzchni skóry powodują bowiem suchość skóry, a zaburzenia w utrzymaniu prawidłowej ilości wody w naskórku, jej odwodnienie.

 

Bioderma to ekspert w profesjonalnej pielęgnacji skóry. W ofercie marki znajdziemy szereg preparatów z przeznaczeniem dla zróżnicowanych dolegliwości skórnych. W celu zapewnienia właściwego nawilżenia oraz natłuszczenia skóry ciała warto sięgnąć po krem wzmacniający i zatrzymujący wodę Atoderm crème, który przynosi ulgę również w przypadku pieczenia, świądu i łuszczenia się skóry. W nawilżeniu skóry twarzy doskonale zaś poradzi sobie Hydrabio Sérum, skoncentrowany preparat nawilżający działający już od momentu zastosowania - intensywnie nawilża skórę i chroni ją przed odwodnieniem. Przywraca skórze naturalną zdolność nawilżania. Zawiera kompleks Aquagenium®, który usprawnia krążenie wody w naskórku i pomaga zatrzymać wodę w powierzchniowych warstwach skóry.

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Bioderma | jak pielęgnować skórę suchą i odwodnioną? | pielęgnacja twarzy | pielęgnacja ciała |

podobne artykuły