Pierwsze siwe odrosty pojawiają się zwykle na przełomie 4-6 tygodni od poprzedniej koloryzacji. Najczęściej jest to moment, kiedy chcesz pozwolić włosom jeszcze trochę odpocząć, ale równocześnie nie chcesz, by odrosty zbyt mocno rzucały się w oczy.
Fryzjerzy specjaliści zdradzają nieskomplikowane metody na odświeżenie koloru na głowie – na dodatek wszystkie można zrobić samodzielnie w zaciszu swojego domu. Jakie sposoby na siwe odrosty koniecznie trzeba znać?
Czytaj także: CZYM JEST “BOW STACKING”? TEN WIODĄCY TREND ODMIENI TWOJĄ ZIMOWĄ STYLIZACJĘ
Jak ukryć odrosty? Spray do retuszu odrostów
Spraye retuszujące do odrostów są podobne w działaniu i formule do klasycznych suchych szamponów – wyróżnia je jednak dodatek pigmentów oraz precyzyjna dysza do punktowej aplikacji. Wystarczy spryskać produktem newralgiczne punkty na głowie, by natychmiast cieszyć się wyrównanym kolorem czupryny.
Zalety: Spraye są łatwe w obsłudze, a efekt jest widoczny natychmiast. Na dodatek przywracają siwym włosom blask dzięki dodatkom silikonowym w składzie.
Wady: Efekt jest krótkotrwały, bo utrzymuje się tylko do pierwszego mycia. Po użyciu szamponu kolor od razu wypłukuje się. Zwykle dostępna jest tylko ograniczona paleta barw, efekt nie będzie więc perfekcyjny.
Sprawdź: „FALLAYAGE” – KOLORYZACJA, KTÓRA ODMŁODZI I ODŚWIEŻY WYGLĄD
Szybki sposób na odrosty: puder maskujący do odrostów
Puder to prasowany produkt ukryty w kompaktowym opakowaniu, który można aplikować pędzelkiem lub gąbeczką. Taka metoda pozwala na bardziej precyzyjną aplikację i lepsze zamaskowanie odrostów. Dostępne są palety pojedyncze, jak i podwójne czy potrójne dla uzyskania efekt trójwymiarowości na głowie i perfekcyjnego dopasowania. Super trik: do zamaskowania siwych odrostów możesz również wykorzystać swoje cienie – dobierz je odpowiednio do odcienia czupryny i koniecznie unikaj wersji z drobinkami, które zapewnią nienaturalne wykończenie.
Zalety: Kolor pudru można idealnie dopasować do każdego koloru włosów poprzez zmieszanie ze sobą kilku odcieni. Ponadto puder nie obciąża głowy, dodaje fryzurze lekkości.
Wady: Puder może się osypywać, efekt jest również krótkotrwały – do pierwszego mycia.
Jak zamaskować odrosty? Naturalna henna
Henna to naturalny barwnik, który doda wyrazistego koloru włosom – także punktowo na odrostach.
Zalety: Henna to półtrwała koloryzacja, a jej efekt utrzymuje się nawet przez kilkanaście-kilkadziesiąt myć. Przez długi czas nie trzeba więc martwić się o odrosty. Henna spodoba się również zwolenniczkom naturalnej pielęgnacji.
Wady: Niestety długotrwały efekt ma też swoje wady – po odświeżeniu odrostów henną musisz odczekać kilka tygodni zanim kolor w pełni się wypłucze. Nałożenie świeżej porcji farby na pozostałości henny jest nie tylko nieefektywne, ale na dodatek niewskazane: może powodować zielenienie koloru włosów.
Ekspresowy sposób na ukrycie odrostów: szamponetka
Szamponetka to kolejny przykład półtrwawej koloryzacji, który przyda się również w maskowaniu odrostów. Wystarczy wmasować produkt w mokre włosy, a następnie spłukać – tak jak zwykły szampon.
Zalety: Kolor utrzymuje się przez kilka-kilanaście myć, jest to więc rozwiązanie na dłużej. Szamponetka z powodzeniem odświeża kolor nie tylko punktowo, ale i na całej głowie oraz dodaje blasku czyprynie na całej długości.
Wady: Kolor na odrostach nadal może nieco się odróżniać od reszty ze względu na małą siłę koloryzacji szamponetką. Wciąż jednak przyciemna siwe odrosty o kilka tonów.
Sprawdź: JAK PRZEFARBOWAĆ WŁOSY NA BLOND? 8 RZECZY, KTÓRE TRZEBA WIEDZIEĆ
Zdjęie główne: Instagram @kaminav