Logotyp serwisu lamode.info
SHOPPING BAG – EKO MUST HAVE

SHOPPING BAG – EKO MUST HAVE

Ekologiczne torby i ciekawy design – to podbiło świat! Dołącz do pokolenia eko!

Znane na świecie jako shopping bags, płócienne torby podbiły serca wielbicieli mody i nie tylko… Prostota projektu (rzadko są zapinane, przeważnie mają jedną główną kieszeń) i przystępna cena to tylko kilka z ich zalet – główną jest ekologiczne przesłanie, jakie ze sobą niosą. Torby te miały wyprzeć tradycyjne plastykowe siatki – i udało się. Jednak ich sukces przerósł najśmielsze oczekiwania – dziś nie nosimy ich wyłącznie na zakupy, ale i na siłownie, basen, na plażę czy do szkoły… Są pojemne i wygodne, a przy okazji coraz ładniejsze. Bodajże najsłynniejszą taką torebką, stworzoną w kilku rozmiarach jest Pliage Longchamp - składana torba, która błyskawicznie podbiła serca paryżanek i nie tylko.

 

O popularności płóciennych toreb na zakupy może świadczyć fakt, że na wybiegach pojawiają się coraz częściej. Własne shopping bag zaprojektowało między innymi Fendi, D&G, Gucci i Jil Sander. Sklepy sieciowe, takie jak GAP, H&M oraz Marks&Spencer również podchwyciły ten trend – a torby rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

 

Projektanci prześcigają się w kreatywności - shopping bag zachowała jednak swoją prostą formę. Może być lakierowana lub malowana w najmodniejsze tego sezonu wzoy. Często też ma skórzane rączki, co czyni ją jeszcze bardziej trwałą.

 

tl_files/trendy/must have/SHOPPING BAG - EKO MUST HAVE/torby kolaz.jpgfot. East News (D&G, DSquared2, Gucci, D&G)

 

A Wy? Macie już eko torbę?

tagi: eko | must have | wiosna-lato 2011 | TRENDY |

podobne artykuły