Logotyp serwisu lamode.info
SHALOM HARLOW - SUPERMODELKA LAT 90., KTÓREJ MOŻESZ NIE ZNAĆ

SHALOM HARLOW - SUPERMODELKA LAT 90., KTÓREJ MOŻESZ NIE ZNAĆ

 Shalom Harlow to ważna i  jedyna w swoim rodzaju postać w świecie supermodelek lat 90.

Spis treści

1. HISTORIA SHALOM HARLOW

2. SUPERMODELKA W HOLLYWOOD

3. SUPERMODELKI NA EMERYTURZE?

Wszyscy rozpoznają Naomi Campbell czy Claudię Schiffer, jednak złota era modelingu lat 90. należała również do Shalom Harlow.

Urodziła się 5 grudnia 1973 roku w Kanadzie. Jej imię „Shalom” w języku hebrajskim oznacza „pokój”. Początkowo karierę zaczynała z agencją Ford z Paryża, jednak dopiero po podpisaniu kontraktu z Elite stała się naprawdę sławna.

HISTORIA SHALOM HARLOW

Świat poznał Shalom jako brunetkę z krótkimi włosami, jednakże mało kto wiedział, że jej naturalny kolor włosów to ciemny rudy. Była określana jako modelka idealna do haute couture, miała perfekcyjny wzrost i wymiary, ale największą rolę odgrywał jej niesamowity charakter. Tak jak Linda Evangelista, potrafiła wcielić się na wybiegu w każdą rolę, wielokrotnie powtarzała, że zawdzięcza to wieloletniej nauce tańca, a w szczególności baletu.

Shalom regularnie pojawiała się na okładkach największych magazynów modowych, w tym wielokrotnie na łamach biblii mody, którą był Vogue. W 1993 wzięła udział w sesji „the Girls” poświęconej najlepszym modelką lat 90, pozowała tam między innymi z Naomi Campbell, Lindą Evangelistą i Christy Turlington. Pokonując Kate Moss, Amber Vallettę i Kristen McMenamy, wygrała tytuł modelki roku 1995. W 1999 otworzyła najsłynniejszy pokaz Alexandra McQueena, w którym dwa roboty lakiernicze pomalowały jej białą sukienkę opryskując ją chaotycznie farbą.

ZOBACZ TEŻSUPERMODELKI POWRACAJĄ! APPLE TV+ STWORZYŁ DOKUMENT O ICH PRACY

Jako jedna z supermodelek ma na swoim koncie pokaźną liczbę kampanii, na przykład Armaniego i Jill Sandera. Wielokrotnie była twarzą Versace, w 1996 razem z Claudią Schiffer pozowała do kampanii Chanel na jesień zimę oraz osobiście sfotografowaną przez Karla Lagerfelda Chanel haute couture. Shalom określana była mianem muzy, szczególnie Emanuela Ungaro i Johna Galliano, przyniosło jej to znaną kampanię Christiana Diora na sezon letni z biżuterią w roli głównej.

SUPERMODELKA W HOLLYWOOD

Wykorzystując swój talent aktorski Shalom postanowiła podążyć śladem koleżanek z branży i zostać gwiazdą kina. Swoją pierwszą rolę zagrała w „Przodem do tyłu” w 1997 roku, szybko po tym pojawiła się w znanych filmach, takich jak „Vanilla Sky” z Tomem Cruisem w roli głównej, „Bez pamięci” oraz „Jak stracić chłopaka w 10 dni”.

Shalom Harlow była modelką idealną, dotąd uznawana jest za ikonę branży mody. Oprócz genialnej kariery w modelingu i aktorstwa, poświęcała się również wielu akcjom charytatywnym. Ostatni raz na wybiegu wystąpiła w pokazie na sezon jesień zima Alexandra Wanga w 2012 roku. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy ją mogli podziwiać!

SUPERMODELKI NA EMERYTURZE?

Shalom Harlow choć wycofała się z aktywnej kariery w modelingu, to nadal sporadycznie pojawia się w wybranych sesjach. M. in. gościła na okłade Vogue Hongkong w marcu 2023 obok Amber Valletty - innej gwiazdy modelingu lat 90. Znalazła się także na podwójnej okładce Vogue Polska w grudniu 2022.

Harlow to zresztą nie pierwsza modelka epoki 90s, która pokazuje, że dojrzałe piękno jest hot! Jedną z zadeklarowanych aktywistek przeciwko ageizmowi w branży mody jest Paulina Porizkova. Czeska supermodelka jest nadal aktywna w branży, a na sesjach dla największych magazynów i marek z dumą prezentuje swoje siwe włosy i zmarszczki na twarzy.

Czytaj także: PAULINA PORIZKOVA W VOGUE SCANDINAVIA: DOJRZAŁE PIĘKNO

Zdjęcie główne: Instagram @bleuclothing

tagi: modelki | Shalom Harlow |

podobne artykuły