Logotyp serwisu lamode.info
SANOFLORE - HISTORIA APTECZNEJ MARKI BIO

SANOFLORE - HISTORIA APTECZNEJ MARKI BIO

Dziś zabieramy Was w podróż do kraju lawendy, ojczyzny Sanoflore, francuskiej marki, która jako pierwsza stworzyła kosmetyki organiczne jedynie z naturalnych składników.

Jest rok 1972. Przenosimy się na południe Francji, a dokładnie w regiony Vercors, które obfitują w bardzo żyzne gleby. To tutaj kiełkuje po raz pierwszy pomysł uprawy roślin bez ingerencji nawozów sztucznych, pestycydów i innych substancji chemicznych.

 

Początkowo rolnicy skupiają swoją uwagę na hodowli roślin aromatycznych i leczniczych, celem pozyskania z nich jak największej ilości cennych olejków eterycznych. Pierwsze sukcesy przyczyniają się do powstania w niedługim czasie farmy, ogrodu botanicznego oraz  profesjonalnego laboratorium badań. Po latach pracy ogród botaniczny wypełnia  ponad 350 gatunków roślin, a w laboratorium unosi się zapach lawendy, cyprysa i granatu.  Odmiany roślin, które pozytywnie przechodzą testy destylacji w laboratorium są w dalszej kolejności hodowane na farmie o powierzchni 12 ha. Po kilkuletniej hodowli tylko z wybranych egzemplarzy pozyskuje się olejki eteryczne, które potem trafią do słoiczka z kremem Sanoflore.

 

Każdy produkt jest owocem pracy wielu specjalistów: biologów, dermatologów, ekspertów od destylacji, rolników z farm ekologicznych, specjalistów opracowujących nowe formuły i receptury kosmetyków. Nad każdym etapem produkcji czuwa zespół osób, skrupulatnie monitorujących procesy przygotowywania kosmetyków. Dzięki tak wnikliwej kontroli preparaty mogą być stosowane również przez osoby z bardzo wrażliwą skórą.

 

Wszystkie kosmetyki Sanoflore to produkty w stu procentach Bio. Certyfikat ten wyraża poparcie dla lokalnego rolnictwa i bioróżnorodności. Nie bez powodu więc w 2009 roku Sanoflore otrzymało miano marki biosolidarnej. W kosmetykach do pielęgnacji nie znajdziemy bowiem parabenów, sztucznych barwników, soli aluminium czy oleju mineralnego, a każdy produkt nim trafi na półki naszych sklepów jest dokładnie badany i testowany dermatologiczne. Firma dba również o ekologiczność opakowań, które zadrukowane są za pomocą tuszy roślinnych. Nie zawierają one PVC, a jedynie materiały już przetworzone.

 

Jak nietrudno zauważyć przywiązanie do natury i troska o środowisko przejawia się w każdym działaniu Sanoflore. Obecnie bardzo popularny i silny trend eko ma jak widzimy swoją prawie 40-letnią historię. W ofercie marki znajdziemy produkty do pielęgnacji skóry zmęczonej, wysuszonej, dojrzałej czy też skłonnej do powstawania niedoskonałości. Zadba ona również o pielęgnację całego naszego ciała i jego dobre samopoczucie. Dzięki czystym i w 100% naturalnym olejkom eterycznym odzyskamy spokój, odprężymy się lub w chwili zmęczenia dodamy sobie energii. Produkty Sanoflore możemy zakupić w Europie w renomowanych aptekach lub drogeriach internetowych.

 

Poznajcie kilka z nich w naszej galerii.

tagi: eko | Sanoflore | pielęgnacja | uroda |

podobne artykuły