PL / EN
BRUNO SIALELLI DYREKTOREM KREATYWNYM LANVIN

BRUNO SIALELLI DYREKTOREM KREATYWNYM LANVIN

W swoim portfolio ma pracę nad kolekcjami męskimi dla Loewe, Paco Rabanne i Balenciagi. O kim mowa? 

Dom mody Lanvin zapowiedział roszady we francuskim domu mody i wyznaczył nowego dyrektora kreatywnego. Kto nim będzie? Poznajcie szczegóły!

LANVIN – NOWY DYREKTOR KREATYWNY FRANCUSKIEGO DOMU MODY

Bruno Sialelli zostanie nowym dyrektorem kreatywnym domu mody Lanvin. To 31-letni francuski projektant, które w swoim portfolio ma pracę nad kolekcjami męskimi dla Loewe (właśnie pożegnał się z marką), Paco Rabanne, Balenciagi (m.in. u boku Alexandra Wanga) czy Acne Studios. Do obowiązków kreatora należeć będzie zespolenie sektora damskiego i męskiego Lanvin w całość, zgodnie z wytycznymi firmy Fosun, która jest właścicielem marki.

LANVIN I BRUNO SIALELLI – O WSPÓŁPRACY

„Jestem zachwycony i zaszczycony, mogąc dołączyć do Lanvin, domu mody założonego przez wizjonerską kobietę, która jako jedna z pierwszych francuskich krawców haute couture, stworzyła własny mikrokosmos o globalnym zasięgu” – wyznał Bruno Sialelli. Decyzję wyboru francuskiego projektanta na nowe stanowisko skomentował natomiast Jean-Philippe Hecquet, dyrektor generalny Lanvin „Przekonały nas jego wyjątkowa i bardzo osobista wizja, jego śmiałość, kultura, energia i umiejętność budowania silnego zespołu kreatywnego”.

LANVIN – DYRKETORZY KREATYWNI FRANCUSKIEGO DOMU MODY

To już kolejny dyrektor kreatywny Lanvin. W marcu 2018 roku, w mediach pojawiły się wieści o odejściu Oliviera Lapidusa, który opuścił fotel dyrektora artystycznego domu mody ze skutkiem natychmiastowym. Najbliższe damskie kolekcje miał tworzyć zespół projektowy marki, a Grek rozpoczął pracę nad własnym Maison Lapidus. Wcześniej wspomniane stanowisko w Lanvin piastowała Bouchra Jarrar (francuska projektantka pochodząca z Maroka), która przejęła stery głównego kreatora brandu (Alber Elbaz sprawował funkcję przez 14 lat, do 2015 roku). Projektantka rozpoczęła nowy rozdział w historii Lanvin, ale nie na długo. W 2017 roku, po 15 miesiącach, w trakcie których powstały dwie kolekcje, designerka pożegnała się z domem mody.

POLECAMY: OLIVIER LAPIDIUS ODCHODZI Z LANVIN

W galerii prezentujmy wybrane projekty z pokazu Lanvin  na sezon jesień zima 2018/19

video

INSIDE CHANEL – GABRIELLE, A REBEL AT HEART

tagi: Lanvin | Bruno Sialelli | historia mody |

podobne artykuły