PL / EN
RICHARD ALLAN X H&M – KOLEKCJA Z VIBE’M LAT 60.

RICHARD ALLAN X H&M – KOLEKCJA Z VIBE’M LAT 60.

Wzory synonimem kolorowego szyku. 

H&M ogłasza współpracę z eklektyczną brytyjską marką Richard Allan, założoną w 1962 roku. Brand jest znany z abstrakcyjnych wzorów oraz intensywnych kolorów. Kolekcję dla kobiet zaprojektował wewnętrzny zespół dizajnerów H&M wykorzystując kultowe nadruki Richarda Allana.

RICHARD ALLAN X H&M – KOLEKCJA ZAINSPIROWANA LATAMI 60.

Dzięki szerokiej gamie multiwzorzystych sukienek, bluzek, spódnic, koszulek, spodni i akcesoriów, linia Richard Allan x H&M to całkowicie współczesna kolekcja z ekscytującym vibe’m lat 60. XX wieku. Proponowane desenie przyciągają wzrok akcentami, takimi jak wysokie dekolty, szerokie mankiety i miękkie plisy, a paleta kolorów i nadruki przypominają Swinging London. Printy Richarda Allana użyte w całej kolekcji pochodzą z obszernego archiwum marki.

Richard Allan x H&M: wzory w kolekcji (fot. materiały prasowe)

RICHARD ALLAN X H&M – BRANŻA MODY O WZORZYSTEJ KOLEKCJI

„Wspaniale jest wiedzieć, że wzory projektu mojego ojca zyskają zupełnie nową publiczność - byłby zachwycony, tak jak ja. Wiele jego kolorowych deseni jest dziś tak samo aktualnych, jak w latach 60. czy 80. XX wieku, a ich reinterpretacja w wydaniu H&M jest bardzo inspirująca. Mamy nadzieję, że odkryje przed nowym pokoleniem kobiet niezwykły talent Richarda Allana, którego grafiki stały się synonimem kolorowego szyku ”- mówi Cate Allan, dyrektor kreatywna Richarda Allana w Londynie.

Swinging London w latach 60. to era pełna wspaniałych grafik i żywiołowego ducha. Jesteśmy podekscytowani współpracą z jednym z najbardziej znaczących projektantów printów tego czasu. Elementy z kolekcji Richard Allan x H&M są mocne i ultra kobiece, a jednocześnie wyrafinowane ” - mówi Maria Östblom, szefowa działu projektowania odzieży damskiej w H&M.

POLECAMY: EYTYS X H&M – KOLEKCJA JUŻ W STYCZNIU 2019

Linia Richard Allan x H&M będzie dostępna w sklepach szwedzkiej sieciówki na całym świecie oraz online od początku września 2019.

video

TOP 7 POKAZY HAUTE COUTURE WIOSNA 2021

tagi: kolekcja | Richard Allan | historia mody | TRENDY | H&M |

podobne artykuły