PL / EN
RETROSPEKTYWA TWÓRCZOŚCI JEANNE LANVIN W PARYSKIM PALAIS GALLIERA

RETROSPEKTYWA TWÓRCZOŚCI JEANNE LANVIN W PARYSKIM PALAIS GALLIERA

W paryskim Palais Galliera możecie zobaczyć wyjątkową retrospektywę prac Jeanne Lanvin. Poznajcie szczegóły! 

Nie ma lepszego miejsca na retrospektywę prac Jeanne Lanvin, niż Paryż. To właśnie w stolicy Francji w 1889 roku powstała marka, uchodząca dziś za jedną z najważniejszych na świecie. Alber Elbaz, który kontynuuje dzieło Lanvin od 2001 roku, postanowił przyczynić się do zaaranżowania ekspozycji, zawierającej najważniejsze prace w historii domu tego francuskiego domu mody. 

 

Mimo, iż założycielka marki nie potrafiła ani szyć, ani rysować, cechowały ją bez wątpienia niezwykły gust i wrażliwość estetyczna. Elbaz wraz z kuratorem wystawy Olivierem Saillardem właśnie to postanowili zaakcentować w zorganizowanej w Palais Galliera wystawie. I choć projekty zaprezentowane odwiedzającym, podsumowują 100 lat funkcjonowania marki Lanvin - z naciskiem na modele z lat 20. i 30., to nie chronologia była tutaj głównym wyznacznikiem. Chodziło bardziej o to, by podsumować dorobek Lanvin pod względem jego aktualności. To też sprawiło, że sam Elbaz zrezygnował z pokazania prac swojego autorstwa. To archiwalne projekty wystarczająco podkreślają ciągle żywy fenomen, a modele otaczają dodatkowo albumy, szkice, a nawet lustra, które założycielka francuskiego domu mody wykorzystywała w swojej pracowni. 

 

Wyjątkowa retrospektywa prac wielkiej Jeanne Lanvin dostępna jest od 8 marca i będzie można ją oglądać do 23 sierpnia tego roku. Jeżeli planujecie w tym czasie wyjazd do stolicy Francji, nie możecie nie zajrzeć do Palais Galliera! Przedsmak tego, co tam zobaczycie, możecie już teraz sprawdzić w naszej galerii! 

 

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: wystawa | Jeanne Lanvin | retrospektywa | Palais Galliera | Paryż |

podobne artykuły