PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
RELACJA Z WARSZTATÓW STYLIZACJI FASHION PROJECT

RELACJA Z WARSZTATÓW STYLIZACJI FASHION PROJECT

Czego dowiedzieli się o pracy w zawodzie stylisty, uczestnicy Warsztatów Stylizacji organizowanych przez Fashion Project? Zapraszamy Was do relacji z wydarzenia.

Fashion Project od lat zajmuje się organizacją warsztatów o tematyce modowej. W ramach 10. rocznicy kursów stylizacji, przygotowano dla swoich uczestników niezwykły zestaw zajęć praktycznych, połączonych z ogromną dawką życiowej teorii.

 

 

Do poprowadzenia warsztatów, zaproszono między innymi takie osobistości jak Agatę Zaborowską – doktorantkę w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, która opowiedziała o nowych sposobach przewidywania i prezentacji trendów na świecie czy Michała Starosta – polskiego projektanta. Podczas swojego wykładu ekspert zwrócił uwagę na relacje stylistów z projektantami oraz na obowiązki, wiążące się z tym zawodem. Widać było, że istotę problemu artysta zna od podszewki. Bardzo podobało nam się zwrócenie uwagi na konieczność zapoznania się z rodzajami tkanin oraz ich właściwościami.

 

 

Młodzi styliści mieli okazję dowiedzieć się, na co należy zwracać największą uwagę podczas godzin spędzonych na planie, jakich błędów unikać oraz jak wyjść obronną ręką z niejednokrotnie trudnych sytuacji. 

 

 

Na specjalne zaproszenie, do Warszawy przyleciała również Louby McLoughlin – redaktorka mody, która współpracowała z takimi magazynami jak POP, Dazed and Confused czy i-D. Podczas rozmów indywidualnych z uczestnikami pomogła w konstruowaniu idealnego moodboardu oraz opowiedziała o tym, gdzie i jak szuka się inspiracji do pracy.

 

 

Część praktyczna opierała się na współpracy z shwrm.pl. Z młodymi kursantami, swoją wiedzą podzielił się również duet fotografów Andrzej Moliński i Justyna Woźniak. Dzięki możliwości pracy w profesjonalnym studio zdjęciowym, początkujący styliści mogli doświadczyć na własnej skórze jak ciężka jest praca przy sesjach oraz jak wielką wiedzę musi posiadać każdy z nich, jeśli chce pracować w zawodzie. 

 

 

Fashion Project to być może doskonała okazja dla osób, ktore chciałyby wykonać swój pierwszy krok na drodze do wymarzonej kariery.

[nbsp

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: warsztaty stylizacji | Fashion Project | warsztaty | szkoła stylistów | stylizacja | |

podobne artykuły