PL / EN
PROJEKT FLAGOWEGO BUTIKU LOUIS VUITTON W SEULU

PROJEKT FLAGOWEGO BUTIKU LOUIS VUITTON W SEULU

Jeden z najsłynniejszych luksusowych domów mody Louis Vuitton już wkrótce otworzy swój flagowy sklep w Seulu. Zobaczcie niesamowity projekt koreańskiego butiku stworzony przez słynna francuską architekt Manuelle Gautrand.

Louis Vuitton Maison już pewien czas temu ogłosił, iż planuje otworzyć swój flagowy salon w Seulu. W związku z tym wśród najlepszych designerów świata zorganizowany został konkurs, którego celem było stworzenie projektu zapowiadanego butiku. Walkę wygrała francuska architekt, Manuelle Gautrand, która na swoim koncie ma już szereg imponujących projektów – m.in. salon Citröen na słynnej Avenue des Champs-Élysées, jednej z najpopularniejszych ulic świata. Co więcej, Manuelle może pochwalić się orderem Legii Honorowej oraz członkostwem francuskiej Akademii Architektury.

 

 

Projekt koreańskiego butiku stworzony przez Gautrand to istne dzieło sztuki! Cztery tysiące metrów kwadratowych, na których mieścić się ma nie tylko butik, lecz także kawiarnia oraz miejsce na wystawy - to właśnie jej wizja flagowego sklepu Louis Vuitton. Najbardziej imponującą częścią projektu jest tzw. glasswork - "koperta ze szkła" umieszczona na froncie budynku, którą tworzy seria wklęsłych i wypukłych krzywizn z niewielkimi kątami, dzięki którym rozprasza światło, konsekwentnie tworząc efekt iluminacji.

 

 

Koniecznie zajrzyjcie do galerii i zobaczcie niesamowity projekt Manuelle Gautrand flagowego butiku Louis Vuitton w Seulu. A już wkrótce (pod koniec czerwca br.) domu handlowym Vitkac przy Brackiej w Warszawie, otworzy się pierwszy w Polsce salon kultowego domu mody!


video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Louis Vuitton Seul | Louis Vuitton flagowy sklep w Seulu | Manuelle Gautrand | LOUIS VUITTON |

podobne artykuły