Logotyp serwisu lamode.info
PRAWDA I ZŁUDZENIE OCZAMI PAULINY POŁOZ

PRAWDA I ZŁUDZENIE OCZAMI PAULINY POŁOZ

Multimedialna instalacja Solaris. Prawda. Złudzenie. to nowe spojrzenie na prezentację mody polskiej projektantki Pauliny Połoz. Zobaczcie!

Multimedialna instalacja modowa Solaris. Prawda. Złudzenie. - to pomysł projektantki Pauliny Połoz na niekonwencjonalne zaprezentowanie swojej najnowszej kolekcji. W kontrze do tradycyjnych pokazów mody designerka zdecydowała się zaprezentować projekty w sterylnych warunkach – umieszczając je w kubikach z przeźroczystej pleksi. Taka formuła zdaniem artystki umożliwi obserwatorom przemieszczanie się pomiędzy obiektami i obserwację ich z przeróżnych perspektyw. Całość „pokazu” wzbogacona będzie o multimedialne projekcje, muzykę i filmy wideo przygotowane specjalnie na tę okazję.

 

Sama kolekcja Solaris nawiązuje swoim klimatem do futurystycznych wizji. Inspiracją do jej powstania były bowiem powieści Stanisława Lema. Odnaleźć w niej można również postpunkowe motywy, w postaci ćwieków i charakterystycznych krojów kurtek czy płaszczy.

 

Projekt Solaris. Prawda. Złudzenie. jest częścią Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011, stąd na przestrzeń została wytypowana renomowana galeria Fundación Adolfo Domínguez w samym sercu Madrytu. Wystawa instalacji potrwa od 16 do 24 września. My mamy nadzieję, że ten nietypowy projekt trafi również do którejś z polskich przestrzeni galeryjnych.

 

Projektantce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

tagi: Paulina Połoz | Solaris. Prawda. Złudzenie | kolekcja | moda polska |

podobne artykuły