PL / EN
POZNAJCIE MARKĘ FUTURE GARBAGE, KTÓRA WYZYWA MODĘ NA POJEDYNEK

POZNAJCIE MARKĘ FUTURE GARBAGE, KTÓRA WYZYWA MODĘ NA POJEDYNEK

Krytykując choroby, na które w ostatnim czasie zapadł przemysł modowy - przeczytajcie!

Szwedzka marka Future Garbage (ang. Przyszłe Śmieci) bez żadnych skrupułów wyzywa przemysł modowy na pojedynek. Sięgając nieco wstecz, jej historia sięga pierwszych projektów Davida Matthew Olson’a, który robił własne ubrania metodą DIY - w tym dżinsowych kurtek ozdobionych fragmentami koszulek vintage z nadrukami Destiny’s Child. Fala komplementów i pytania o pochodzenie tego, co właściwie ma na swoich ramionach, zaprowadziły go do założenia marki z prawdziwego zdarzenia.

FUTURE GARBAGE: SZWEDZKA MARKA KRYTYKUJE MODĘ

Ale w tym miejscu Future Garbage zaczął różnić się od marki Barragan (koszulki z Leo DiCaprio), czy Cult Gai, której sukces zapoczątkowały kwieciste korony rodem z festiwalu Coachella. Kiedy Olson ruszył z procesem produkcji większej ilości kurtek na poważnie, dotknęła go chwila zawahania.

FUTURE(fot. future-garbage.com)

FUTURE GARBAGE: MANIFEST MODOWO-POLITYCZNY

Czułem coś w rodzaju obrzydzenia, wyjaśnia Olson. Zwyczajnie myśląc o etyce mody, zadawałem sobie pytanie: Czy naprawdę chcę sprzedawać ludziom więcej tych śmieci?

Odpowiedź brzmiała: nie. Zamiast porzucić pomysł na firmę całkowicie, Olson zdecydował się wykorzystać ubrania, które zgromadził – tyle, że w innych celu. Po miesiącach pracy narodziło się Future Garbage – projekt, który za pomocą języka mody chce przekazać wiadomość. A w niej skrytykować choroby, na jakie w ostatnim czasie zapadł przemysł modowy.

FUTURE(fot. future-garbage.com)

ETYKA MODY: MARKI ODZIEŻOWE

Bardziej niż o modowy, chodziło mi o manifest polityczny, wyjaśnia Olson. Dla przykładu, Beyonce zawiera multi-milionowe deale z H&M – siecią odzieżową, która jest być może jednym z największych opresorów kobiet na świecie w kwestii wyzyskiwania siły roboczej w krajach trzeciego świata. A jej własna linia, Ivy Park, została zdemaskowana w zeszłym roku na płaceniu skandalicznie niskiego wynagrodzenia Sri Lańczykom – ale wciąż pozwala jej się sprzedawać ubrania z feministycznymi hasłami. To, co robię, to próba naświetlenia tych aktów hipokryzji.

POWIĄZANE: H&M SPRZEDAJE NAJMNIEJ OD 10 LAT, ZARA ROŚNIE W SIŁĘ

wideo: Youtube

 

FUTURE GARBAGE is a future garbage brand for those who know that it's all future garbage and aren't afraid to tell the world.

 FUTURE GARBAGE is revolutionizing the art of convincing consumers to buy more future garbage, because the reason that you're not happy is that you don't have enough future garbage by FUTURE GARBAGE.

 As part of its mission to prey on the vanity and emotional vulnerabilities of consumers for profit, FUTURE GARBAGE collects the finest past garbage and re-purposes it into handmade, one-of-a-kind pieces of future garbage for consumers like you: one-of-a-kind pieces of future garbage.

 FUTURE GARBAGE is you. You are future garbage.

Trendy today. Trash tomorrow.

 future garbage by FUTURE GARBAGE

 

manufactured in stockholm, sweden
by first-world sweatshop labor

 

video

GIVENCHY JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: Future Garbage | moda | news | marki |

podobne artykuły