PL / EN
POLSKI AKCENT W ANGIELSKIEJ BIBLII MODY – WARSZAWA W VOUGE UK

POLSKI AKCENT W ANGIELSKIEJ BIBLII MODY – WARSZAWA W VOUGE UK

Najnowszy Vogue UK opublikował właśnie ranking trzech najbardziej modowych miast świata i polska stolica została w nim szczególnie wyróżniona. Zobaczcie, co warto odwiedzić i zjeść w jednym z najbardziej stylowych miejsc – Warszawie!

Majowy numer angielskiej edycji Vogue poza przepiękną sesją okładkową znanej hollywoodzkiej aktorki Charlize Theron, do której zdjęcia wykonał fotograf Patrick Demarchelier, zawiera również ranking Top 3 Fashion Cities - najbardziej modowych, stylowych miast świata. I jak się okazuje według redakcji magazynu wcale nie jest to Nowy Jork czy Paryż. Na szczycie listy znalazło się największe chińskie miasto Szanghaj. Tuż po nim uplasowało się brazylijskie Sao Paulo, a wysokie trzecie miejsce na podium zajęła nasza Warszawa!

 

W związku z tym, na modową wycieczkę, na łamach numeru, po stolicy zaprosiła nas szefowa PR-u marki Gap International, Anna Borzyszkowska. Opowiada o tym, co warto zobaczyć i zjeść w Warszawie. Podróż zaczynamy modowo, bo od tego, jakie sklepy warto odwiedzić. Polka proponuje nam zajrzeć do najbardziej luksusowego domu mody Vitkac, w którym mieszczą się sklepy znanych marek - Gucci, Bottego Veneta, Lanvin, Armani czy Chloe. Poleca również spacer po ulicy Mokotowskiej, gdzie znajdują się butiki znanych polskich projektantów i zachęca nas do odwiedzenia Ani Kuczyńskiej, Macieja Zienia i Roberta Kupisza, ale również do wstąpienia do concept store Blind, sklepu z biżuterią Lilou, Mokobelle czy do La Sal Gallery.

 

Jest również o tym, co warto zjeść w Warszawie. Anna Borzyszkowska poleca francuską piekarnię Vincent, gdzie zjemy najlepsze bagietki i croissanty. Kuchni polskiej z kolei warto spróbować w restauracji U Kucharzy. Gdy przyjdzie nam ochota na filiżankę kawy, Polka zaprasza nas do kawiarni MiTo, połączonej z galerią sztuki i księgarnią. Przewodniczka po stolicy zachęca również do odwiedzenia Cepeli, gdzie można poznać rękodzieło kultury ludowej. Na koniec wyprawy nie można zapomnieć o zjedzeniu pączka z różaną konfiturą w cukierni Bliklego na Nowym Świecie.

 

Według Was Warszawa zasługuje na miano jednego z najbardziej stylowych miast świata? I czy na modową mapę stolicy wpisalibyście coś jeszcze?

video

MMC - POKAZ JESIEŃ 2021

tagi: Vouge UK | Warszawa |

podobne artykuły