PL / EN
MODNA SZTUKA KOBI LEVIEGO – CZYLI DOŚĆ NIETYPOWE MODELE BUTÓW

MODNA SZTUKA KOBI LEVIEGO – CZYLI DOŚĆ NIETYPOWE MODELE BUTÓW

Ekscentryczne buty od izraelskiego projektanta Kobi Leviego wciąż zaskakują. Filiżanki, owoce, psy i ptaki to nie wszystko. Designer z pewnością nie pozwala na nudę w modzie.  

Bardzo często w mediach pojawia się dyskusja czy moda wciąż pozostaje sztuką, czy jest już tylko produktem, który ma się sprzedać, najlepiej masowemu klientowi. Patrząc na projekty izraelskiego designera Kobi Leviego nie ma się wątpliwości. Nawet w obuwiu obecny jest artyzm.

 

Kobi Levi proponuje nam niebanalne buty wyglądające jak wylewająca się z filiżanki kawa, pies czy banan. Są też takie, których obcasy wyglądają jak dzioby łabędzi, zgięta noga lalki barbie czy rozciągnięta guma do żucia. Projektów można wymieniać jeszcze wiele, a każdy jest tak samo interesujący i ekscentryczny. Wszystkie można zobaczyć na blogu designera, http://www.kobilevidesign.blogspot.com. W swojej ofercie projektant-artysta ma również egzemplarze poświęcone Madonnie i jej wizerunkowi z lat 90. Inspiracje czerpie z natury, baśni i przedmiotów codziennego użytku.

 

Podobno niełatwo się w nich chodzi, choć te walczące z nudą buty mają już w swojej kolekcji m.in. Lady Gaga i Katy Perry. Mimo, że nie sprawdzą się na ulicach, w codziennym życiu, być może znajdą swoje zastosowanie na wybiegach projektantów. Nie zmienia to faktu, że dla miłośników butów i niekonwencjonalnych rozwiązań takie małe dzieło sztuki warto mieć choćby na półce.

 

Wszystkie egzemplarze wykonywane są ręcznie z wysokiej jakości skóry w pracowni projektanta w Tel Avivie. Dostępne są w sklepach stacjonarnych na terenie Włoch, Chin i Brazylii w cenie od stu do kilku tysięcy dolarów. W Polsce można je kupić jedynie przez Internet. To zgrabne połączenie sztuki z dobrym designem możemy podziwiać również na wielu wystawach, które organizowane są na całym świecie.

 

Znany projektant Marc Jacobs ma na swoim koncie kolekcję butów z odwróconym o 90 stopni obcasami, ale jak widać ktoś mocno depcze mu po piętach.

 

Zobaczcie koniecznie te zadziwiające modele.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Kobi Levi | Lady Gaga | Katy Perry |

podobne artykuły