PL / EN
POKAZ JESIENNO-ZIMOWEJ KOLEKCJI JOANNAHORODYŃSKAGATTA

POKAZ JESIENNO-ZIMOWEJ KOLEKCJI JOANNAHORODYŃSKAGATTA

Obejrzyj fotorelację z prezentacji najnowszej kolekcji stylistki Joanny Horodyńskiej dla marki Gatta - „Odwrócona”.

W piątek, 10. maja w warszawskim showroomie Gatta miało miejsce spotkanie Joanny Horodyńskiej ze stylistami i dziennikarzami modowymi, poświęcone najnowszym trendom w sezonie jesień-zima 2011/12. Oprócz zapowiedzi nadchodzących tendencji oraz przeglądu kolekcji Gatta, stylistka zaprezentowała już trzecią odsłonę  linii Joannahorodyńskagatta. Jak zdradziła nam po pokazie, twórcze interpretowanie wszystkiego, co tkwi w jej głowie, to dla niej prawdziwe spełnienie marzeń.

 

Pod nazwą „Odwrócona” kryje się 9 różnych, kontrastujących ze sobą elementów garderoby, które można dowolnie zestawiać. Spódnice, koszule, topy, szale i futrzane kominy – a wszystko w różnych odcieniach zieleni i szarości. „Projektanci wprowadzili nowy odcień między brązem a szarością – tzw. kamień, który na pewno będzie hitem tej jesieni!” - z entuzjazmem zdradziła Horodyńska. Jej projekty można było podziwiać nie tylko na zdjęciach kampanii reklamowej, stylizowanej przez Pawła Marczewskiego, ale także na wieszakach showroomu. Wśród barw nie brakowało też głębokich zieleni i brązów.

 

tl_files/moda polska/kolekcje/Pokaz jesienno-zimowej kolekcji Joannahorodynskagatta/Prezentacja Gatty_4_9.06.2011.jpgfot. materiały prasowe/ prezentacja kolekcji Gatta jesień-zima 2011/12

 

 

Poza wspomnianym trendem kolorystycznym, stylistka zwróciła uwagę także na geometrię, jako jedną z wiodących tendencji jesienno-zimowych kolekcji. „Geometryczne niuanse jesieni nawiązują do lat 60-tych, ale na pewno bez słodkiego charakteru. Bardziej przypominają wzornictwo Nowego Meksyku.” - wyjaśniała projektantka kolekcji „Odwrócona”. Druga połowa roku będzie kontynuować - obecną już wiosną - modę „damsko-męską” oraz grunge. Jeśli zaś chodzi o tkaniny, królować będą zróżnicowane faktury, łącznie z lateksem i srebrzystym brokatem. 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Joanna Horodyńska | Gatta | kolekcja | jesień-zima 2011/2012 |

podobne artykuły